Żużel - Best Speedway Tv

Szymon Woźniak powalczy o awans do GP! Znamy komplet Polaków, którzy pojadą w eliminacjach cyklu | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Szymon Woźniak powalczy o awans do GP! Znamy komplet Polaków, którzy pojadą w eliminacjach cyklu

Szymon Woźniak

Szymon Woźniak powalczy o awans do GP! Znamy komplet Polaków, którzy pojadą w eliminacjach cyklu

Poprzez zdobycie najwyższych pozycji w Złotym Kasku (za plecami Bartosza Zmarzlika oraz Macieja Janowskiego) bracia Pawliccy, Dominik Kubera oraz Bartosz Smektała wywalczyli sobie prawo do jazdy w eliminacjach cyklu GP. Rafał Dobrucki przyznał ostatnie wolne miejsce. Otrzymał je Szymon Woźniak, jeden z liderów ebut.pl Stali Gorzów.

Poznaliśmy juniorów, którzy powalczą o SGP 2. Zawodnik GKM-u z szansą!

Szymon Woźniak zajął siódme miejsce w Złotym Kasku, za plecami Przemysława Pawlickiego. Był zatem o krok od wywalczenia sobie samodzielnie przepustki do eliminacji cyklu. Rafał Dobrucki, podobnie jak w przypadku nominacji młodzieżowców, dał mu jednak szansę jazdy o awans do cyklu indywidualnych mistrzostw świata na żużlu.

Warto jednak zaznaczyć, że Szymon Woźniak na swoją szansę zapracował również w rozgrywkach PGE Ekstraligi, w której legitymuje się obecnie średnią 2,160 punktu na bieg. Czyni go to aktualnie dwunastym najlepszym statystycznie żużlowcem PGE Ekstraligi.

Polacy pojadą w czterech różnych rundach eliminacyjnych pod koniec maja. Szymon Woźniak powalczy razem z Bartoszem Smektałą w Żarnowicy. Piotr Pawlicki uda się do Lonigo, a jego brat do Abensberg. Dominik Kubera powalczy z kolei o awans do kolejnej fazy eliminacji w Debreczynie.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×