Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Sztab szkoleniowy FOGO Unii Leszno na sezon 2024?!

FOGO Unii Leszno
Fot. Czarny Productions

Autor: Edyta Wojdeł

Sztab szkoleniowy FOGO Unii Leszno na sezon 2024?!

Na początku miesiąca klub FOGO Unia Leszno pożegnał się z obecnym szkoleniowcem drużyny – Piotrem Baronem. Jak będzie wyglądał nowy sztab szkoleniowy na sezon 2024?

O odejściu Piotra Barona z FOGO Unii Leszno słuchy chodziły już od co najmniej kilku miesięcy. Z początkiem września, trochę po tym, jak leszczyńskie Byki zakończyły tegoroczne występy na arenie najwyższej klasy polskich rozgrywek żużlowych. Klub wydał oficjalny komunikat potwierdzający tę kadrową rewolucję na przyszły rok.

Piotr Baron, to były zawodnik żużlowy, który po zakończeniu czynnej kariery na torze, najpierw wcielał się w rolę komentatora sportowego, a następnie od 2011 roku pełnił role trenerskie. Pierwszym prowadzonym przez niego klubem była Betard Sparta Wrocław. Po pięciu latach jednak złożył rezygnację i w 2016 roku zastąpił Adama Skórnickiego w Lesznie.

Po siedmiu latach działań, spośród których początku FOGO Unia Leszno, aż czterokrotnie triumfowała tytuł Drużynowego Mistrza Polski, nadszedł czas na rozstanie. W tym sezonie Leszczynianie uplasowali się ponownie na dość niskiej szóstej pozycji. Co prawda zapewnili sobie utrzymanie i uwzględniając kontuzjowe fatum, które dotknęło drużynę w tym roku, raczej nie pozycja w tabeli była kością niezgody w Lesznie. W tej kwestii bardzo wiele spekulowało się natomiast na temat wewnętrznych niesnasek, związanych w szczególności z przygotowaniem leszczyńskiego owalu. Wbrew wszystkiemu oficjalne pożegnanie wyrażało raczej szacunek niż rozgoryczenie.

W leszczyńskim sztabie szkoleniowym pozostanie natomiast Roman Jankowski. Również były utytułowany żużlowiec, który z FOGO Unią Leszno związał się jeszcze na długo przed Piotrem Baronem. W kuluarach mówi się jednak, iż nie zapowiada się tu na samodzielną pracę. Chodzą słuchy jako, iż do kadry prowadzącej leszczyńskie Byki mogą dołączyć Rafał Okoniewski i Damian Baliński.

Pierwszy z kandydatów ogłosił zakończenie swojej czynnej kariery żużlowej za ledwie przed trzema laty. Jeszcze w trakcie jej trwania jednokrotnie w 2002 roku świętował z Unią Leszno zdobycie tytułu Drużynowego Wicemistrza Polski. W tym roku dołączył on do sztabu szkoleniowego Betard Sparty Wrocław, w roli wsparcia pionu sportowego, który odpowiedzialny jest za opiekę, zarówno nad adeptami klubowej szkółki żużlowej, jak i juniorami WTS. Istnieje jednak możliwość, że w Lesznie mógłby spodziewać się znacznie bardziej prestiżowej funkcji.

Natomiast drugi, to rodowity leszczynianin. Damian Baliński, nie tylko urodził się w Lesznie, ale również właśnie w byczej szkółce stawiał swoje pierwsze żużlowe kroki. Ponadto w swojej karierze aż przez 21 sezonów reprezentował barwy FOGO Unii Leszno. Wraz z Bykami dwukrotnie triumfował w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Jednakże w przypadku osoby Damiana Balińskiego, który obecnie wciąż czynnie występuje w barwach Kolejarza Rawicz, w grę z dużym prawdopodobieństwem wchodziłoby zakończenie żużlowej kariery.

Biorąc pod uwagę bardzo wzbogacone o zawody młodzieżowe rozgrywki PGE Ekstraligi (U24, czy DPJ) miejsca w sztabie szkoleniowym w Lesznie może z powodzeniem wystarczyć dla wszystkich i nikt nie będzie bez wątpienia narzekał na brak obowiązków. Jak faktycznie potoczą się kadrowe losy leszczyńskiego klubu? O tym przekonamy się z pewnością niebawem.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *