Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Szpital w Stali Gorzów! Trzech zawodników z kontuzją

prezes

Autor: Sebastian Krauz

Oceń Wpis

Szpital w Stali Gorzów! Trzech zawodników z kontuzją

Aż trzech podstawowych zawodników Stali Gorzów leczy obecnie kontuzje i walczy z czasem żeby jak najszybciej wrócić na ligowe tory. Wiadomo, że na mecz z Motorem nie będą gotowi i pod znakiem zapytania stoi ich występ w play-offach.

Pierwszy z wymienionej trójki jest Martin Vaculik, który kontuzji nabawił się w meczu z Fogo Unią Leszno. W 5. biegu meczu Stali Gorzów z Unią Leszno doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem Jaimona Lidsey’a i Martina Vaculika. Australijczyk zaliczył uślizg, a Słowak nie zdążył ominąć go, przez co wpadł z impetem w żużlowca Unii. Obaj wstali o własnych siłach z toru, jednak Vaculik nie był zdolny do dalszej jazdy. Po dokładnych badaniach okazało się, że podczas wypadku doszło do złamania łopatki oraz kilku drobniejszych urazów. Dla Vaculika kontuzja ta oznacza długą rehabilitację oraz prawdopodobnie koniec sezonu.

Drugim zawodnikiem Stali który leczy uraz jest Oskar Paluch. Junior Stali nabawił się kontuzji w meczu U24 Ekstraligi z Włókniarzem Częstochowa. U Oskara Palucha zdiagnozowano złamanie kości łódeczkowatej, co wyklucza młodego żużlowca z występów na torze, w tym w niedzielnym meczu PGE Ekstraligi przeciw Motorowi Lublin.

Ostatnim zawodnikiem, który nabawił się kontuzji jest Jakub Stojanowski, który podczas meczu U24 Ekstraligi z Unią Leszno zaliczył poważny upadek w szóstym biegu. Junior Stali na drugim łuku drugiego okrążenia atakował po zewnętrznej Knudsena, ale stracił panowanie nad motocyklem, obróciło go i upadł na tor. Stojanowski został przewieziony do szpitala i jeszcze podczas zawodów spiker przekazał, że u Jakuba Stojanowskiego doszło do urazu obojczyka.

Przed końcową fazą sezonu, Stal Gorzów stoi przed niełatwym zadaniem. Wobec kontuzji trzech podstawowych zawodników, maleją nie tylko ich szansę na zwycięstwo w Lublinie w meczu ligowym, ale i podczas samej fazy play-off. O ile Oskar Paluch i Jakub Stojanowski powinni stosunkowo szybko wrócić na tor, o tyle strata Vaculika może się okazać nie do zniwelowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×