Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Moje Bermudy Stal Gorzów zgarnęła pełną pulę! Emocje do końca!

Stal Gorzów

Autor: Bartosz Glapiak

Moje Bermudy Stal Gorzów zgarnęła pełną pulę! Emocje do końca!

Sporych emocji dostarczyło niedzielne starcie Moje Bermudy Stali Gorzów z Fogo Unią Leszno. Na stadionie im. Edwarda Jancarza spotkały się zespoły, których pojedynek zawsze wywołuje dodatkowe wrażenia. Nie inaczej było dziś. Gospodarze pokonali rywali 47:43 i zgarnęli także punkt bonusowy.

Przed meczem spodziewano się ciekawego i wyrównanego widowiska. Przewidywania znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości. Pierwsza seria ułożyła się minimalnie na korzyść Byków z Leszna. Wszystko to za sprawą wygranej w biegu juniorskim Damiana Ratajczaka. Wychowanek biało-niebieskich przywiózł za plecami Oskara Palucha, a na trzeciej pozycji wyścig zakończył Antoni Mencel. W trzeciej odsłonie dnia doszło do pierwszego tego dnia pojedynku Janusza Kołodzieja z Bartoszem Zmarzlikiem. Lepszy na dystansie okazał się kapitan Fogo Unii, lecz wystarczyło to tylko na biegowy remis, gdyż Piotr Pawlicki nie zdołał wywalczyć punktowanej pozycji. Po czterech wyścigach na tablicy widniał wynik 11:13.

DSC 0151

Emocje meczowe odebrał nieco piąty wyścig. Goście wysforowali się na prowadzenie, jednak w pewnym momencie na łuku Jaimon Lidsey nie opanował motocykla i zaliczył uślizg. W upadającego Australijczyka wpadł rozpędzony Martin Vaculik i obaj zawodnicy runęli na tor. Zawodnik leszczyńskiej Unii wstał o własnych siłach, jednak gorzej wyglądała sytuacja ze Słowakiem. Jeden z liderów Stali z wyraźnym grymasem bólu udał się do parku maszyn, z którego został przewieziony do szpitala na dalsze badania. Łukasz Benz na antenie Canal+ 5 przekazał, że Vaculik narzeka na silny ból w lewej łopatce. Do końca zawodów zastępował go Wiktor Jasiński.

W powtórce biegu osamotniony David Bellego nie dał rady ponownie pokonać pary gorzowian. Trzy punkty do mety przywiózł Patrick Hansen i gospodarze odrobili straty. Na prowadzenie wyszli w wyścigu siódmym, gdzie para Woźniak-Thomsen bez problemu pokonała Piotra Pawlickiego i Antoniego Mencela.

Byki nie dały za wygraną i połowę strat odrobili w dziewiątym wyścigu. Zwycięstwo 4:2 odnieśli Jason Doyle i Janusz Kołodziej. Po trzeciej serii zatem leszczynianie tracili zaledwie dwa punkty, a w dwumeczu był remis. Ważny okazał się jedenasty bieg dnia. Australijska para Fogo Unii Leszno wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Tym razem to gospodarze oddali z nawiązką. W ostatnim wyścigu przed biegami nominowanymi najlepsi zawodnicy Stali tego dnia – Bartosz Zmarzlik i Anders Thomsen pokonali podwójnie Piotra Pawlickiego i Davida Bellego. O wszystkim miały zadecydować dwie ostatnie gonitwy.

W czternastej ze startu wystrzelił Szymon Woźniak. Leszczynianie uporali się jednak z Patrickiem Hansenem i przed ostatnim ściganiem na „Jancarzu” Moje Bermudy Stal Gorzów prowadziła 43:41. Emocje sięgały zenitu, jednak gorzowscy kibice nie zawiedli się na swoich liderach. Start do piętnastego wyścigu zdecydowanie należał do pary Zmarzlik-Thomsen i już na pierwszym łuku wyszli prowadzenie. Na trasie Janusz Kołodziej zdołał przedzielić parę miejscowych, jednak daleko z tyłu został Jason Doyle. Tym samym Moje Bermudy Stal Gorzów wywalczyła zwycięstwo za trzy punkty i znacznie poprawiła swoją sytuację w tabeli przed ostatnią kolejką PGE Ekstraligi.

Punktacja:

Moje Bermudy Stal Gorzów – 47 pkt.
9. Szymon Woźniak (3,3,0,1,3) 10
10. Anders Thomsen (3,2*,2,2*,1) 10+2
11. Martin Vaculik (0,U/-,-,-) 0
12. Patrick Hansen (1*,3,2,0,0) 6+1
13. Bartosz Zmarzlik (2,3,3,3,3) 14
14. Jakub Stojanowski (W,0,0) 0
15. Oskar Paluch (2,0,2) 4
16. Wiktor Jasiński (1,1*,1*) 3+2

Fogo Unia Leszno – 43 pkt.
1. Jason Doyle (2,2,3,3,0) 10
2. Janusz Kołodziej (3,1*,1,3,2) 10+1
3. David Bellego (1*,2,2,0) 5+1
4. Jaimon Lidsey (1*,W,1*,2*,1*) 5+4
5. Piotr Pawlicki (0,1,3,1,2) 7
6. Damian Ratajczak (3,2,0) 5
7. Antoni Mencel (1,0,0) 1

Fot. własna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *