Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Szczęśliwy Lindgren po zwycięstwie w Gorzowie „Cały dzień był jak w rollercoasterze”

Lindgren
Fot. Marta Astachow

Autor: Paweł Płóciniak

Szczęśliwy Lindgren po zwycięstwie w Gorzowie „Cały dzień był jak w rollercoasterze”

Bartosz Zmarzlik prowadził przez większość finałowego wyścigu podczas Grand Prix na żużlu w Gorzowie, na torze gdzie się wychował. Jednak Fredrik Lindgren ciągle szukał okazji, by wyprzedzić czterokrotnego mistrza świata i udało mu się to na wjeździe w czwarte okrążenia. Dla Szweda było to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w turnieju, a siódme ogółem w całej karierze.

– Nie wiem co powiedzieć, to było niesamowite. Miło wrócić na najwyższy stopień podium. Cały dzień był jak w rollercoasterze. Ukończyłem kwalifikacje na 15 miejscu, więc dostałem trudny numer, ale wygrałem. Całą noc walczyłem i ostatecznie dokonałem tego w finale. – mówił Szwed po zwycięstwie.

Srebrny medalista sprzed roku dzięki zwycięstwu w Gorzowie awansował na czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej cyklu. Na swoim koncie ma 72 punkty i traci już tylko 3 oczka do będącego na podium Mikkela Michelsena. Okazję na wyprzedzenie Duńczyka Lindgren dopiero będzie miał 17 sierpnia w Cardiff, ale już za 2 tygodnie ze swoją reprezentacją będzie walczyć o medale w Speedway of Nations.

Grand Prix na żużlu w Gorzowie
Fot. Marta Astachow
Grand Prix na żużlu w Gorzowie
Fot. Marta Astachow

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *