Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Stelmet Falubaz Zielona Góra w finale fazy play off eWinner 1. Ligi

Stelmet Falubaz Zielona Góra

Autor: Edyta Wojdeł

Stelmet Falubaz Zielona Góra w finale fazy play off eWinner 1. Ligi

Dziś 04.09 odbył się mecz rewanżowy półfinału fazy play off eWinner 1. Ligi. Abramczyk Polonia Bydgoszcz po porażce w Zielonej Górze podejmowała na własnym torze zielonogórskie Myszy.

Zespół Stelmet Falubaz Zielona Góra do Bydgoszczy przyjechał z aż dwudziestopunktową przewagą uzyskaną w pierwszym meczu półfinałowym na własnym owalu. Nie ulega wątpliwości, że Moto Myszy były w pełni zmotywowane do przejścia do kolejnego etapu play offów. Abramczyk Polonia Bydgoszcz co prawda wygrała czterema punktami mecz na własnym stadionie, ale dwumecz należał całkowicie do gości. Motywacja zawodników z Zielonej Góry, jak i bez wątpienia osłabienie bydgoskiej drużyny brakiem Adriana Miedzińskiego, pozwoliła im na wywalczenie wejścia do fazy finałowej.

Duża kara dla Falubazu! Znamy kary za mecz w Zielonej Górze!

Żużlowcy Falubazu już w pierwszym biegu postanowili zaznaczyć swoją wolę walki. Niesamowitą dyspozycją wykazał się Piotr Protasiewicz, który w pięknym stylu przywiózł pierwsze trzy punkty. Nie trzeba było długo czekać na konkretną odpowiedź Bydgoszczan. Bieg juniorski należał całkowicie do zawodników gospodarzy. Pozostałe dwa biegi były kolejną wymianą ciosów najpierw jak w biegu pierwszym 4:2 dla gości, a następnie 5:1 dla gospodarzy.

Druga tura wyścigów rozpoczęła się dwoma remisami. Natomiast bieg siódmy oraz ósmy zdominowali goście z Zielonej Góry. Na zakończenie tej serii Stelmet Falubaz Zielona Góra prowadził dwoma punktami w meczu oraz, aż dwudziestoma dwoma w dwumeczu.

Widząc nieuchronnie zbliżającą się klęskę żużlowcy z Bydgoszczy postanowili zebrać siły i w dziewiątym biegu z powrotem doprowadzili do meczowego remisu. Na zakończenie trzeciej serii startów gospodarze prowadzili już czterema punktami. Jednakże zielonogórskie Myszy już po jedenastym biegu, zakończonym remisem, zapewniły sobie udział w walce o wejście, a w ich przypadku o szybki powrót, do PGE Ekstraligi. Dodatkowo tuż przed biegami nominowanymi goście ponownie doprowadzili do meczowego remisu.

Dopiero ostatni bieg zapewnił Abramczyk Polonii Bydgoszcz zakończenie udziału w fazie play off z czteropunktowym zwycięstwem na koncie. Trudno jednak stwierdzić czy było to jakkolwiek satysfakcjonujące zwycięstwo. Bardzo ładny debiut na bydgoskim owalu zaliczył Benjamin Basso, który co prawda zdobył pięć punktów, ale już od pierwszego biegu prezentował ładną jazdę i chęć walki. Najlepszy wynik w drużynie gospodarzy osiągnął dziś Daniel Jeleniewski – 13 pkt. Natomiast w drużynie gości najlepiej prezentował się Max Fricke, który, gdyby nie zmiana w ostatnim biegu, prawdopodobnie przywiózłby komplet.

WYNIKI

Stelmet Falubaz Zielona Góra
1. Piotr Protasiewicz – 6 pkt
2. Jan Kvech – 5 pkt
3. Rohan Tungate – 7 pkt
4. Krzysztof Buczkowski – 8 pkt
5. Max Fricke – 12 pkt
6. Antoni Mencel – 0 pkt
7. Maksym Borowiak – 4 pkt
8. Mateusz Tonder – 1 pkt

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
9. Kenneth Bjerre – 9 pkt
10. Bartosz Głogowski –
11. Daniel Jeleniewski – 13 pkt
12. Olegs Mihailovs – 2 pkt
13. Matej Žagar – 8 pkt
14. Wiktor Przyjemski – 8 pkt
15. Przemysław Konieczny – 2 pkt
16. Benjamin Basso – 5pkt

fot. Michał Szmyd – Speedway Canvas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *