Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Czy Polonia da radę powtórzyć wyczyn z 2019 roku? Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Stelmet Falubaz Zielona Góra [ZAPOWIEDŹ]

Czy Polonia

Autor: Wojciech Kamiński

Czy Polonia da radę powtórzyć wyczyn z 2019 roku? Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Stelmet Falubaz Zielona Góra [ZAPOWIEDŹ]

Przed nami rewanżowe spotkania półfinałowe w eWinner 1. Lidze Żużlowej. W Bydgoszczy będziemy świadkami spotkania pomiędzy miejscową Polonią i zielonogórskim Falubazem. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 55:35 dla drużyny z winnego grodu i wydaje się, że 20 punktów dość bezpieczna przewaga przed rewanżem.

Bydgoszczanie bardzo słabą postawą w pierwszym spotkaniu zostawili sobie bardzo mały margines błędu i jeżeli „Gryfy” realnie myślą o odrobieniu strat to wszyscy zawodnicy będą musieli pojechać na 110% swoich możliwości. Jednak w Bydgoszczy nadzieje są ogromne, wielu kibiców wspomina Finał 2. Ligi z 2019 roku, kiedy to po przegraniu pierwszego meczu z drużyną PSŻ Poznań meczu w stosunku 60:30, bydgoszczanom udało się odrobić straty na domowym torze i inkasując 61 oczek wywalczyć awans do eWinner 1. Ligi.

Kolejny triumf Janusza Kołodzieja i zaskakujący Dominik Kubera – podsumowanie 3. rundy Speedway Euro Chamipinship

Dodatkowym problemem ekipy Jerzego Kanclerza jest brak Adriana Miedzińskiego, który w pierwszym meczu półfinałowym zaliczył fatalny upadek i w dalszym ciągu znajduje się w szpitalu w Zielonej Górze. Włodarze bydgoskiego klubu nie próżnowali w okresie dzielącym obydwa mecz i zakontraktowali Benjamina Basso. Duńczyk jest trzecim zawodnikiem zmagań SGP2, młodzieżowiec startuje także w ligach duńskiej i angielskiej, gdzie notuje bardzo dobre występy.

Adrian Miedziński wybudzony i jest z nim kontakt!

Adrian Miedziński
fot. Sonia Kaps / Adrian Miedziński

Drużyna Stelmet Faluabzu ma duży atut w postaciach Piotra Protasiewicza i Krzysztofa Buczkowskiego, którzy niejeden sezon przejechali w barwach klubu z Bydgoszcz i jakiekolwiek warunki torowe nie powinny być dla nich zaskoczeniem. Podsumowując, z pewnością czeka nas mecz podwyższonego ryzyka, któremu będą towarzyszyły ogromne emocje i pozostaje nam trzymać kciuki aby wszystko rozegrało się w zdrowej, sportowej rywalizacji.

Stelmet Falubaz Zielona Góra
1. Piotr Protasiewicz
2. Jan Kvech
3. Rohan Tungate
4. Krzysztof Buczkowski
5. Max Fricke
6. Antoni Mencel
7. Maksym Borowiak

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
9. Kenneth Bjerre
10. Bartosz Głogowski
11. Daniel Jeleniewski
12. Olegs Mihailovs
13. Matej Žagar
14. Wiktor Przyjemski
15. Przemysław Konieczny

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *