Żużel - Best Speedway Tv

Start Gniezno z dwoma kolejnymi kontraktami | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Start Gniezno z dwoma kolejnymi kontraktami

Sam Masters

Start Gniezno z dwoma kolejnymi kontraktami

Start Gniezno poinformował o zakontraktowaniu kolejnych dwóch zawodników. Do klubu dołączają Patryk Budniak, dla którego będzie do debiutancki sezon w profesjonalnym speedwayu oraz Sam Masters.

Transfer Sama Mastersa jest niewątpliwie jednym z głośniejszych w 2 Lidze Żużlowej. Doświadczony Australijczyk przez lata dał się poznać jako bardzo solidny zawodnik i zebrał spore grono fanów. W ubiegłym roku bronił barw klubu z Rawicza i był jednym z najskuteczniejszych żużlowców w całej lidze.

Australia oburzona! Discovery pod ostrzałem

W 11 meczach na poziomie 2. Ligi pojawił się na torze 46 razy i zdobył 88 punktów i 7 bonusów. Wygrał 17 biegów, 14 razy był drugi a 9 razy trzeci. W 6 biegach nie zdobył punktów. Uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 2,065. W Polsce startował w barwach klubów z Gorzowa Wielkopolskiego (2010-2012 PGE Ekstraliga), Lublina (2015), Krakowa (2016 i 2018), Ostrowa Wielkopolskiego (2017 i 2019), Opola (2020), Rzeszowa (2021) i Rawicza (2022). Do jego największych sukcesów należy Indywidualne Mistrzostwo Australii zdobyte w 2017 roku.

Dla Patryka Budniaka będzie to pierwszy pełny sezon występów w czerwono-czarnych barwach. Do tej pory zawodnik występował wyłącznie w zawodach młodzieżowych i w przyszłym sezonie ma stanowić uzupełnienie formacji juniorskiej w klubie z Gniezna.

Fot. Mildura Motorcycle Club/Facebook

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Reklamy

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×