Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Stanisław Chomski: „Da się kolektywem zastąpić nawet mistrza świata”

Stanisław Chomski
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Dawid Ociepa

Stanisław Chomski: „Da się kolektywem zastąpić nawet mistrza świata”

Nie trzeba nikomu przypominać o tym, że w sezonie 2023 Bartosz Zmarzlik opuścił swój macierzysty klub – ebut.pl Stal Gorzów Wielkopolski na rzecz Platinum Motoru Lublin. Do tego jak ta zmiana wpłynęła na kształt ekipy z województwa lubuskiego, odniósł się trener drużyny – Stanisław Chomski.

Dzika karta na pierwsze Grand Prix w sezonie przyznana!

Według niego, trzykrotnego indywidualnego mistrza świata na żużlu można zastąpić równymi występami całej drużyny, a dla innych żużlowców to idealna okazja na zdobywanie większej ilości punktów.

Filozofia prowadzenia drużyny jest taka, że zawsze musisz mieć asa w rękawie. Teraz kiedy Bartek odszedł, trzeba znaleźć innego tego typu zawodnika. Też jest to okazja dla pozostałych zawodników, którzy byli w cieniu Bartka i myślę, że jeśli pozostali czy to juniorzy, czy zawodnicy U24 dołożą punkt lub dwa więcej, to da się kolektywem zastąpić nawet mistrza świata – powiedział na antenie Canal+ Sport 5 Stanisław Chomski.

Mecz w Toruniu przeciwko For Nature Solutions KS Apatorowi Toruń wydaje się te słowa potwierdzać. Żużlowcy Stali pojechali równy mecz, a do pełni szczęścia zabrakło tylko trzech punktów zdobytych więcej (mecz zakończył się wynikiem 47:43 dla Apatora). Z drugiej strony na toruńskiej Motoarenie zabrakło wyraźnego lidera, gdyż najlepszy zawodnik Gorzowa – Martin Vaculik zdobył 11 punktów z bonusem w sześciu startach.

W następnym meczu ebut.pl Stal Gorzów Wielkopolski podejmie ZOOleszcz GKM Grudziądz. Przełożono go na wtorek 18 kwietnia (godzina 19:15). Transmisję zrealizuje stacja Eleven Sports 1.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *