Żużel - Best Speedway Tv

Stanisław Chomski: "Da się kolektywem zastąpić nawet mistrza świata" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Stanisław Chomski: “Da się kolektywem zastąpić nawet mistrza świata”

Stanisław Chomski

Stanisław Chomski: “Da się kolektywem zastąpić nawet mistrza świata”

Nie trzeba nikomu przypominać o tym, że w sezonie 2023 Bartosz Zmarzlik opuścił swój macierzysty klub – ebut.pl Stal Gorzów Wielkopolski na rzecz Platinum Motoru Lublin. Do tego jak ta zmiana wpłynęła na kształt ekipy z województwa lubuskiego, odniósł się trener drużyny – Stanisław Chomski.

Dzika karta na pierwsze Grand Prix w sezonie przyznana!

Według niego, trzykrotnego indywidualnego mistrza świata na żużlu można zastąpić równymi występami całej drużyny, a dla innych żużlowców to idealna okazja na zdobywanie większej ilości punktów.

Filozofia prowadzenia drużyny jest taka, że zawsze musisz mieć asa w rękawie. Teraz kiedy Bartek odszedł, trzeba znaleźć innego tego typu zawodnika. Też jest to okazja dla pozostałych zawodników, którzy byli w cieniu Bartka i myślę, że jeśli pozostali czy to juniorzy, czy zawodnicy U24 dołożą punkt lub dwa więcej, to da się kolektywem zastąpić nawet mistrza świata – powiedział na antenie Canal+ Sport 5 Stanisław Chomski.

Mecz w Toruniu przeciwko For Nature Solutions KS Apatorowi Toruń wydaje się te słowa potwierdzać. Żużlowcy Stali pojechali równy mecz, a do pełni szczęścia zabrakło tylko trzech punktów zdobytych więcej (mecz zakończył się wynikiem 47:43 dla Apatora). Z drugiej strony na toruńskiej Motoarenie zabrakło wyraźnego lidera, gdyż najlepszy zawodnik Gorzowa – Martin Vaculik zdobył 11 punktów z bonusem w sześciu startach.

W następnym meczu ebut.pl Stal Gorzów Wielkopolski podejmie ZOOleszcz GKM Grudziądz. Przełożono go na wtorek 18 kwietnia (godzina 19:15). Transmisję zrealizuje stacja Eleven Sports 1.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Reklamy

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×