Żużel - Best Speedway Tv

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Reklamy

Pogoda kontra pojedynek Moje Bermudy Stal Gorzów – ZOOleszcz GKM Grudziądz

Stal Gorzów

Pogoda kontra pojedynek Moje Bermudy Stal Gorzów – ZOOleszcz GKM Grudziądz

W ramach 11. kolejki PGE Ekstraligi Stal Gorzów podejmie zespół z Grudziądza. O ile spotkanie dojdzie do skutku, ponieważ prognozy pogody nie są optymistyczne. W pierwszym starciu tych ekip górą byli gorzowianie. Zawody zakończyły się wynikiem 39:51.

Na gorzowskim torze od środy leży plandeka. Organizatorzy zapewne zrobią wszystko, aby mecz się odbył, jednak nie zależy to tylko od nich.

Gospodarze są w komfortowej sytuacji. Jednak ostatnio przegrali w Częstochowie i zapewne będą chcieli wynagrodzić swoim kibicom ten „wypadek przy pracy”. Do miasta nad Wartą przyjeżdża drużyna, która w tym sezonie pozytywnie zaskoczyła. Mimo braku Nickiego Pedersena ekipa z Grudziądza radzi sobie dobrze.

Reklamy

Przyjezdnych czeka trudne zadanie. Gospodarze nie będą mieć atutu toru, ilość treningów również była ograniczona. Do Gorzowa przyjedzie Krzysztof Kasprzak i Przemysław Pawlicki. Obaj zawodnicy w przeszłości reprezentowali barwy Stali Gorzów i gorzowski owal nie jest im obcy. Świetnie spisuje się w ostatnim czasie Norbert Krakowiak. Solidnie punktuje również Frederik Jacobsen. Duńczyk też miał kiedyś okazję jechać w barwach gorzowskich jako gość. Żużlowiec z kraju Hamleta z meczu na mecz jedzie coraz lepiej i widać u niego ogromny postęp. Jeśli chodzi o formację juniorską, to Kacper Pludra potrafi wygrywać z najlepszymi, co w tym sezonie już udowodnił. Punkty młodzieżowców będą kluczowe w tym spotkaniu.

Podopieczni trenera Stanisława Chomskiego nigdy nie popadają w huraoptymizm i wiedzą, że nie należy lekceważyć rywala. Do tego spotkania będą przygotowywać się jak do każdego innego. Prawdopodobnie gorzowianie do tego meczu przystąpią bez Andersa Thomsena, a jego miejsce zajmie Wiktor Jasiński. O ile o dobre występy Bartka Zmarzlika i Martina Vaculika i Szymona Woźniaka fani czarnego sportu z miasta nad Wartą mogą być spokojni.

Kibiców martwi postawa Patricka Hansena. Duńczyk bardzo się stara i chce zdobywać punkty, jednak jeszcze nie uporał się z problemami sprzętowymi. Kto wie, może piątkowe zawody okażą się przełomowe. Stal w tym sezonie ma najmłodszą parę juniorską w całej Ekstralidze. Oskar Paluch i Oskar Hurysz zbierają dopiero doświadczenie i nie można oczekiwać od nich zbyt wiele. Jednak młodzi Stalowcy na pewno powalczą.

Kto wygra? Czy pogoda będzie łaskawa? Ile punktów zrobią liderzy? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w piątkowy wieczór.

ZOOleszcz GKM Grudziądz:
1. Krzysztof Kasprzak
2. Kacper Warduliński
3. Frederik Jakobsen
4. Przemysław Pawlicki
5. Zastępstwo zawodnika
6. Kacper Pludra
7. Wiktor Rafalski

Moje Bermudy Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Anders Thomsen
11. Martin Vaculik
12. Patrick Hansen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Oskar Hurysz
15. Oskar Paluch

fot. Emilia Hamerska-Lengas

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x