Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Stal Gorzów wygrywa w Toruniu. Przebudzenie Oskara Fajfera [RELACJA]

Stal Gorzów
Fot. Michał Szmyd

Autor: Paweł Płóciniak

Stal Gorzów wygrywa w Toruniu. Przebudzenie Oskara Fajfera [RELACJA]

Hit ósmej rundy rozpoczął się po myśli przyjezdnych z Gorzowa. W pierwszych dwóch wyścigach goście zwyciężyli 4:2, a „trójki” do mety przywozili Martin Vaculik i Oskar Paluch i już mieli czteropunktową przewagę, którą utrzymali do końca tej serii. Następne dwa biegi kończyły się podziałem punktów. Dopiero w czwartym rozdaniu pierwszy raz zawodnik gospodarzy zdobył trzy punkty i autorem tego zwycięstwa był Robert Lambert

Gospodarze w drugiej serii nie zaczęli odrabiać strat. Wszystkie wyścigi od piątego do siódmego zakończyły się wynikiem 3:3. W nich „Trójki” zdobywali dobrze dysponowany w tych zawodach Oskar Fajfer, Emil Sajfutdinow oraz Robert Lambert. Sensacyjnie w siódmej gonitwie tego spotkania Patryk Dudek ponownie dojechał do mety na ostatniej pozycji, tym razem przegrywając z młodzieżowcem Stali Jakubem Stojanowskim.

Po kosmetyce toru najlepszy okazał się Oskar Fajfer, pokonując Emila Sajfutdinowa, a trzeci był Szymon Woźniak, więc goście powiększyli swoją przewagę do sześciu punktów. Kolejne dwa remisy zostały zanotowane w biegach dziewiątym i dziesiątym. W obu górą okazali się zawodnicy ebut.pl Stali Gorzów najpierw pewnie zwyciężył Martin Vaculik, a później Anders Thomsen.

Pierwsza rezerwa taktyczna zastosowana przez Piotra Barona w biegu numer jedenaście. Emil Sajfutdinow zastąpił Patryka Dudka, ale nie została ona wykorzystana tak, jak w Toruniu oczekiwali. Wyścig wygrał Paweł Przedpełski, a Sajfutdinow nie zdobył punktu. Dużo lepsza okazała się zmiana w kolejnym wyścigu, gdzie Robert Lambert, jadąc za Wiktora Lampart dowiózł trzy punkty.

Doskonałe ściganie podczas biegu trzynastego na Motoarenie. Mieliśmy dwie pary na torze Oskar Fajfer i Emil Sajfutdinow, którzy co chwilę wymieniali się pozycjami, a także Anders Thomsen i Robert Lambert. Duńczyk gonił przez cały dystans Brytyjczyka i w końcu go wyprzedził na wejściu w ostatni łuk i zdołał utrzymać pierwszą lokatę. Przed biegami nominowanymi +6 dla Stali.

Pierwsze podejście do czternastego biegu zakończyło się upadkiem Sajfutdinowa na pierwszym łuku po tym jak był wywożony przez Szymona Woźniaka. Rosjanin z polskim paszportem został wykluczony, więc ebut.pl Stal mogła już sobie zapisać trzy punkty na swoje konto. Drugie podejście podwójnie wygrane przez żółto-niebieskich. Obaj wyprzedzili na dystansie Wiktora Lamparta. Ostatni wyścig zakończył się wynikiem 3:3, a całe spotkanie 50:40 dla gości.

KS Apator Toruń: 40

9. Patryk Dudek (0,0,1*,-) 1+1

10. Robert Lambert (3,3,2,3,2,2) 15

11. Wiktor Lampart (2,1*,1*,-,1) 5+2

12. Paweł Przedpełski (1*,2,2,3,1*) 9+2

13. Emil Sajfutdinow (2,3,2,0,1*,w) 8+1

14. Antoni Kawczyński (0,0,0) 0

15. Krzysztof Lewandowski (2,0,0) 2

16. Mateusz Affelt

ebut.pl Stal Gorzów: 50

1. Martin Vaculik (3,2,3,2,3) 13

2. Jakub Miśkowiak (0,1*,0,2) 3+1

3. Oskar Fajfer (1,3,3,0,3) 10

4. Szymon Woźniak (1*,0,1,1*,2*) 5+3

5. Anders Thomsen (3,2,3,3,0) 11

6. Oskar Paluch (3,2,0) 5

7. Jakub Stojanowski (1,1*,1*) 3+2

8. Mathias Pollestad

GPpvEJIX0AA2bYh
Fot. Michał Szmyd
GPpvEJBWsAA9dK5
Fot. Michał Szmyd

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *