Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Sajfutdinow o błędzie sędziego. „Byłem pewny, że przerwą ten bieg”

sajfutdinow
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Sajfutdinow o błędzie sędziego. „Byłem pewny, że przerwą ten bieg”

KS Apator Toruń ostatecznie wyraźnie poległ w Częstochowie 40:50. Włókniarz powiększył swoją przewagę w wyścigach nominowanych, najpierw wygrywając czternasty 4:2, a potem piętnasty 5:1. W ostatniej gonitwie sędzia popełnił błąd, o czym w mixzone na antenie Canal+ mówił Emil Sajfutdinow.

Rosjanin źle zaczął spotkanie, ale potem zdobywał ważne punkty dla swojej drużyny. W ostatnim wyścigu dnia torunianie walczyli już o tylko o to, aby zminimalizować rozmiary porażki przed rewanżem na Motoarenie. W pierwszym podejściu dom biegu taśmy dotknął Maksym Drabik, jednak sędzia stwierdził, że nie jest w stanie jednoznacznie ocenić tej sytuacji. Tego incydentu zawodnicy gości stojący pod taśmą jednak nie mogli widzieć. W powtórce jednak zdecydowanie start na dwa razy zaliczył Leon Madsen, który stał po lewej stronie Sajfutdinowa. Rosjanin był przekonany, że sędzia przerwie wyścig, ale stało się inaczej.

Pierwszy bieg troszkę nie trafiłem, później było okej. Ostatni bieg niestety też trochę nie poszło, ale myślałem, że przerwą ten bieg, bo Leon się ruszył na pewno i to niesprawiedliwe było. Wiadomo, że zatrzymał motor, ale zyskał z tego powodu. Ja byłem pewny, że przerwą […]. Sędzia podjął taką decyzję i są eksperci, którzy na ten temat będą dyskutowali – mówił zawodnik Apatora na antenie Canal+.

Lider torunian nie może być w pełni usatysfakcjonowany, bo ostatecznie jego drużyna przegrała kolejne wyjazdowe spotkanie. Żużlowiec nie zamierza jednak długo rozpamiętywać tego niepowodzenia i już myśli o odrobieniu strat w Toruniu i walce o punkt bonusowy.

Wiadomo, że mecz był na styku. Przegrywaliśmy sześcioma punktami, nie było źle, ale przegraliśmy. To jest bardziej z naszej strony brakujące. Chcieliśmy wygrać to spotkanie, potrzebujemy punktów […] Mamy u siebie mecz i powalczymy, żeby wygrać spotkanie, najlepiej z bonusem.

Zanim jednak obie drużyny spotkają się na Motoarenie, odjadą inne spotkania w PGE Ekstralidze. Włókniarz już w piątek podejmie na własnym stadionie ZOOleszcz GKM Grudziądz, natomiast KS Apator Toruń przyjmie na własnym obiekcie NovyHotel Falubaz ZIelona Góra w niedzielę, 2 czerwca.

444764160 1072218437845319 2560768963455363392 n
Fot. Emilia Hamerska-Lengas
Apator
Fot. Kazimierz Kożuch

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *