Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Martin Vaculik po zwycięstwie. „Spełniajcie swoje marzenia”

Martin Vaculik
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Martin Vaculik po zwycięstwie. „Spełniajcie swoje marzenia”

Martin Vaculik przeszedł do historii, wygrywając Grand Prix Czech w Pradze po raz trzeci z rzędu. Słowak w ostatnich latach jest nie do pokonania na czeskiej Markecie. Po zwycięstwie przekazał piękne słowa do wszystkich młodych sportowców i nie tylko.

Początkowo żużlowcowi zabrakło odpowiednich słów, żeby wyrazić to, co czuje. Płynęło z niego po prostu czyste szczęście.

Nie wiem nawet, co powiedzieć. Jestem przeszczęśliwy. Naprawdę nie wiem, co powiedzieć. To dla mnie jak sen wygrać trzy razy z rzędu tutaj — po tych kilku słowach Vaculik podziękował kibicom w swoim ojczystym języku, po słowacku.

Potem Martin Vaculik przytoczył historię z dzieciństwa, kiedy to podczas Grand Prix Pragi czekał wraz z innymi kibicami na możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Gregiem Hancockiem. Po czasie to zawodnik ebut.pl Stali Gorzów może być inspiracją dla młodych chłopców, tak jak kiedyś dla niego był Amerykanin.

Co mogę powiedzieć? Marzenia się spełniają. Każdy, kto ma marzenia, po prostu nie bójcie się marzyć, spełniajcie marzenia i wierzcie, że one mogą się spełnić tak jak moje. Gdy byłem dzieckiem w 2003 roku, stałem obok kibiców i pytałem Grega Hancocka, czy mogę zrobić sobie z nim zdjęcie. On powiedział: tak pewnie. Powiedziałem mu, że jestem wielkim fanem, a dzisiaj jestem tutaj jako zawodnik. To moja wiadomość do młodych chłopaków: wierzcie w swoje marzenia i spełniajcie je. Wszystko jest możliwe — powiedział Słowak w wywiadze na gorąco przed dekoracją na podium.

Martin Vaculik
Fot. Michał Szmyd
Martin Vaculik
Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×