Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/Składy

Ostatnia kolejka rewanżów w PGE Ekstralidze! ebut.pl Stal Gorzów vs For Nature Solutions KS Apator Toruń [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Edyta Wojdeł

Ostatnia kolejka rewanżów w PGE Ekstralidze! ebut.pl Stal Gorzów vs For Nature Solutions KS Apator Toruń [ZAPOWIEDŹ]

Przed nami ostatnia już runda fazy rewanżowej PGE Ekstraligi. Już w ten piątek 04.08 o godz. 18:00 otworzy ją spotkanie pomiędzy ebut.pl Stalą Gorzów a For Nature Solutions KS Apatorem Toruń.

Piątkowe spotkanie będzie standardowo jednym z dwóch zaplanowanym na ten dzień meczy, na najwyższym szczeblu polskich rozgrywek żużlowych. Gospodarze z Gorzowa podejmą gości z Torunia, z którymi na samym początku sezonu w Toruniu przegrali czterema punktami.

Drużyna ebut.pl Stal Gorzów w ostatnim czasie odnotowała dwie wygrane. Bez wątpienia szczególne znaczenie dla Gorzowian miało pokonanie na własnym owalu, aż trzynastoma punktami Tauron Włókniarz Częstochowy. Nie gorzej żużlowcy gorzowskiej Stali poradzili sobie również na wyjeździe w Grudziądzu, gdzie odnieśli ośmiopunktowe zwycięstwo. Nie ulega zatem wątpliwości, iż w piątek, u siebie będą oni bardzo zmotywowani do odrobienia czteropunktowej straty z początku sezonu oraz zgarnięcia punktu bonusowego.

Żużlowcy For Nature Solutions Apatora Toruń zajmują natomiast o dwie pozycje niżej w klasyfikacji generalnej PGE Ekstraligi. Dwa tygodnie temu pokonali co prawda na własnym torze gości z Krosna. Dodatkowo jeden z liderów drużyny, Patryk Dudek, w ostatnim czasie zdecydowanie poprawił swoją dość chwiejną dyspozycję, a tego rodzaju wzmocnienie może okazać się bardzo znaczące podczas próby obrony wywalczonej wcześniej przewagi i zdobycia punktu bonusowego.

Pnąca się co raz bardziej w górę Stal Gorzów, czy odbudowujący siły Apator Toruń? O tym przekonamy się już w piątek.

Fanów czarnego sportu zapraszamy na Stadion im. Edwarda Jancarza przy ul. Śląskiej w Gorzowie oraz na antenę Eleven Sports 1. Początek transmisji o godzinie 17:30, początek zawodów godz. 18:00. Sędzią zawodów będzie Paweł Słupski, komisarzem toru Maciej Głód, a komisarzem technicznym Ryszard Walus.

Awizowane składy:

ebut.pl Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Oskar Fajfer
11. Martin Vaculik
12. Wiktor Jasiński
13. Anders Thomsen
14. Oskar Paluch
15. Jakub Stojanowski

For Nature Solutions KS Apator Toruń:
1. Patryk Dudek
2. Wiktor Lampart
3. Robert Lambert
4. Paweł Przedpełski
5. Emil Sajfutdinow
6. Krzysztof Lewandowski
7. Mateusz Affelt

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV ONLINE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *