Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Gołębie straciły szansę na play-off? ZOOleszcz GKM Grudziądz – ebut.pl Stal Gorzów [RELACJA]

GKM
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Bartosz Glapiak

Gołębie straciły szansę na play-off? ZOOleszcz GKM Grudziądz – ebut.pl Stal Gorzów [RELACJA]

Zespół z Grudziądza na 99 procent znów przedwcześnie zakończy sezon. W niedzielnym meczu w ramach 13. rundy PGE Ekstraligi ebut.pl Stal Gorzów pokonała na wyjeździe ZOOleszcz GKM. Starcie zakończyło się wynikiem 49:41 dla gości. Tym samym podopieczni Stanisława Chomskiego pewnie zgarnęli punkt bonusowy.

Falubaz wyrwał zwycięstwo, mimo dzielnej postawy PSŻ-u! [RELACJA]

Inauguracyjna gonitwa padła łupem Maxa Fricke, którego do końca naciskał Martin Vaculik. Bieg ułożył się remisowo, podobnie jak wyścig młodzieżowy oraz trzeci. Na tablicy wyników widniał rezultat 9:9, lecz wtedy do akcji wkroczyli podopieczni Stanisława Chomskiego. Stal na prowadzenie w czwartej odsłonie dnia wyprowadzili Oskar Paluch z Oskarem Fajferem. Junior gości zanotował drugie zwycięstwo tego dnia.

Po przerwie przyjezdni poszli za ciosem. Para Vaculik-Fajfer pewnie pokonała Wadima Tarasienko i Frederika Jakobsena. Gołębie momentalnie rzucili się do odrabiania strat. W biegu szóstym zwyciężyli 4:2, a Kacper Pludra przywiózł za plecami Szymon Woźniaka. Kolejną część przewagi rywala zniwelowali pod koniec drugiej serii startów. Podwójną wygraną do mety dla ZOOleszcz GKM-u przywieźli Max Fricke oraz Gleb Czugunow.

Niepokonany na tym etapie zawodów był Nicki Pedersen, który prezentował się odmienne w stosunku do poprzedniego spotkania podopiecznych Janusza Ślączki. Stadion w Grudziądzu w połowie rywalizacji nawiedziły problemy z taśmą startów. Usterka jednak szybko została zażegnana. Ku zaskoczeniu kibiców biegu nr 9 wygrał Wiktor Jasiński, a Szymon Woźniak ponownie przyjechał na ostatniej pozycji.

Trener Janusz Ślączka postanowił zmienić nieskutecznego Wadima Tarasienko. W jego miejsce pojechał Kacper Pludra, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Wychowanek leszczyńskiej Unii pokonał na dystansie Andersa Thomsena, dzięki czemu GKM po 10. wyścigach wyrównał stan meczu.

Remis jednak nie trwał długo. Na początku czwartej serii przełamał się Szymon Woźniak, który zwyciężył podwójnie w parze z Oskarem Fajferem. Szansę na zwycięstwo dla gospodarzy przedłużył w biegu dwunastym osamotniony Wadim Tarasienko, gdyż wcześniej Kacper Pludra wjechał w taśmę. Gorzowianie jednak przed biegami nominowanymi praktycznie rozstrzygnęli sprawę. Po starcie pewne prowadzenie objęli Martin Vaculik i Anders Thomsen, którzy pewnie przekroczyli linę mety na dwóch pierwszych pozycjach.

Tym samym na tablicy wyników widniał rezultat 43:35 dla zespołu Stanisława Chomskiego. Zwycięstwo Stalowcy przypieczętowali w czternastej odsłonie dnia. Co więcej, Martin Vaculik oddał swój bieg Oskarowi Paluchowi, lecz ten w pierwszym podejściu do niego upadł i został wykluczony z powtórki. Kropkę nad „i” w ostatnim wyścigu dnia postawił Oskar Fajfer, który zaliczył bardzo udany występ. ZOOleszcz GKM mocno skomplikował sobie walkę o fazę play-off przed ostatnią kolejką PGE Ekstraligi.

ebut.pl Stal Gorzów – 49 pkt.

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXXVRazem
1Szymon Woźniak1+1002+13+2
2Wiktor Jasiński1+123208+1
3Martin Vaculik232310
4Oskar Fajfer2+12+11+13311+3
5Anders Thomsen2122+1310+1
6Oskar Paluch330W6
7Jakub Stojanowski0011
8Mathias PollestadNS

ZOOleszcz GKM Grudziądz – 41 pkt.

F

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXXVRazem
9Max Fricke33201+1110+1
10Gleb Czugunow12+11+1127+2
11Wadim Tarasienko0033
12Frederik Jakobsen0112
13Nicki Pedersen333D211
14Kacper Łobodziński1+1001+1
15Kacper Pludra2131T7
16Wiktor RafalskiNS

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *