Przejdź do treści
Artykuły

Stadion Żużlowy w Zielonej Górze: Miejsce legendarnych zawodów

Stadion Żużlowy w Zielonej Górze
Fot. Marta Astachow

Autor: Redakcja

Stadion Żużlowy w Zielonej Górze: Miejsce legendarnych zawodów

Wielkie zmiany na zielonogórskim stadionie żużlowym! Miasto podpisało umowę z firmą Commercial Networks Service na budowę nowego parku maszyn przy ulicy Wrocławskiej. Koszt inwestycji wynosi imponujące 6,5 miliona złotych. To dobra wiadomość nie tylko dla kibiców, ale także dla zawodników, którzy będą mogli korzystać z nowoczesnych udogodnień.

Prace ruszyły 7 listopada, a zgodnie z założeniem projektu, powinny zostać zakończone przed rozpoczęciem sezonu żużlowego w marcu. Realizacja planu będzie wymagała szybkiego tempa i pracy pod presją czasu, jednak prezes firmy Janusz Popiel wyraża pewność, że wszystko zostanie zrealizowane zgodnie z harmonogramem.

Nowy parking dla motocykli będzie większy od poprzedniego, z osiemnastoma nowymi boksami dostosowanymi do nowych przepisów ekstraligi. Podzielony na dwie części, przeznaczone będzie zarówno dla gospodarzy, jak i gości. Schody i miejsce do obserwacji zawodów znajdą się między nimi, a wyjazd z parkingu będzie dostępny wzdłuż prostej.

Aktualnie prace są na zaawansowanym etapie, z około 80% prefabrykatów już ułożonych. Trwa budowa podbudowy pod nawierzchnię z kostki brukowej, a w najbliższym czasie rozpocznie się montaż konstrukcji stalowej. Mimo trudnych warunków atmosferycznych, prace idą zgodnie z planem, a wykonawca jest nawet przed planowanym harmonogramem.

Janusz Popiel podkreśla, że największym wyzwaniem jest czas realizacji projektu, zwłaszcza w obliczu niedawnych opadów i silnych mrozów. Mimo to, firma jest gotowa sprostać temu wyzwaniu i zapewnić nowoczesny obiekt przed rozpoczęciem sezonu żużlowego.

Zielonogórski prezydent Janusz Kubicki wyraża zaufanie wykonawcy i podkreśla, że zależy mu na zakończeniu inwestycji zgodnie z planem. Wkrótce więc kibice Falubazu Zielona Góra będą mogli cieszyć się nowym, nowoczesnym parkingiem maszyn, zapewniającym wygodę i bezpieczeństwo zarówno zawodnikom, jak i ich fanom.

Miejsce Legendarnych Zawodów


Stadion Żużlowy w Zielonej Górze to miejsce legendarnych zawodów, które przyciągają fanów sportu z całego kraju. Ten historyczny obiekt jest areną dla emocjonujących wyścigów żużlowych, które gromadzą najlepszych zawodników z Polski i z zagranicy.

Stadion ten stał się nie tylko miejscem zaciętych rywalizacji, ale również świadkiem niezapomnianych chwil i triumfów. Zawody na Stadionie Żużlowym w Zielonej Górze przyciągają zarówno doświadczonych kibiców, jak i tych, którzy dopiero odkrywają fascynację żużlem. To miejsce, gdzie sportowe emocje łączą się z duchem rywalizacji, tworząc niepowtarzalną atmosferę.

Historia tego stadionu jest nierozerwalnie związana z sukcesami polskich żużlowców, którzy zdobywali tu laury i zdobywali serca publiczności. Stadion Żużlowy w Zielonej Górze to nie tylko obiekt sportowy, ale prawdziwe sanktuarium dla miłośników żużla, gdzie każdy wyścig staje się epickim widowiskiem.

Niech Stadion Żużlowy w Zielonej Górze będzie nadal miejscem, gdzie powstają nowe sportowe legendy, a kibice mogą przeżywać niezapomniane chwile przy wspólnym dopingowaniu swoich ulubionych drużyn i zawodników.

żużel
Fot. Falubaz Zielona Góra// X
Zielonej Górze
Fot. Falubaz Zielona Góra/Facebook

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×