Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Sport Żużlowy. Niesamowite wyniki oglądalności Grand Prix na PGE Narodowym!

Sport Żużlowy
Fot. Jakub Malec

Autor: Kamil Tokarczyk

Sport Żużlowy. Niesamowite wyniki oglądalności Grand Prix na PGE Narodowym!

W ostatnią sobotę mieliśmy okazję oglądać kolejną edycję Grand Prix Polski na PGE Narodowym w Warszawie. Oglądalność tego wydarzenia robi nie małe wrażenie, gdyż na samym stadionie zasiadło prawie 45 tyś kibiców, natomiast bieg finałowy z udziałem Bartosza Zmarzlika w otwartym kanale TV śledziło około 665 tyś widzów!

-„Finałowy bieg Speedway Grand Prix Polski w Warszawie oglądało w TTV aż 665 tysięcy osób. Całe zawody osiągnęły średnią oglądalność 430 tysięcy widzów przy udziale w rynku na poziomie 4,19%. Kluczowe momenty, czyli finał z udziałem Bartosza Zmarzlika oglądało aż 665 tysięcy osób!”- możemy usłyszeć przez stację Eurosport.

Żużel. Poznaliśmy składy na mecz Zooleszcz GKM Grudziądz – Betard Sparta Wrocław

Sam turniej cyklu Grand Prix nie był zbyt udany dla naszych reprezentantów, gdyż pomimo udziału Bartosz Zmarzlika w finale to kibice na Mazurka Dąbrowskiego na PGE Narodowym będą musieli jeszcze poczekać a sam Zmarzlik ostatecznie zajął 3 miejsce. Słabo wypadli również pozostali nasi reprezentanci, którym nie udało się wejść do półfinałów, a najbliżej tego był Maciej Janowski (7 pkt)- dziesiąte miejsce.

W klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix po dwóch turniejach prowadzą ex aequo Bartosz Zmarzlik oraz Fredrik Lindgren (Szwecja), którzy zdobyli po 26 punktów, a za ich plecami znajduje się Jason Doyle (Australia) z 28 punktami. Pozostałe miejsca Polaków to dwunaste miejsce Macieja Janowskiego (10 pkt) i czternaste Patryka Dudka (7 pkt). Kolejny turniej zaplanowany jest na początek czerwca w Czeskiej Pradze.

fot. Jakub Malec

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×