Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Speedway Grand Prix na Stadionie Narodowym z ogromnym sukcesem. Rekordowa oglądalność warszawskiego turnieju

Speedway Grand Prix
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Speedway Grand Prix na Stadionie Narodowym z ogromnym sukcesem. Rekordowa oglądalność warszawskiego turnieju

Speedway Grand Prix na Stadionie Narodowym już za nami. Jedna z największych imprez żużlowych tego roku odbyła się w ubiegłą sobotę i dostarczyła kibicom na stadionie, a także tym zgromadzonym przed telewizorami masę emocji. Sukcesem nie tylko można nazwać to, że ściganie na Narodowym było na dobrym poziomie, ale również oglądalność warszawskiej rundy zmagań o Indywidualne Mistrzostwo Świata.

Druga runda tegorocznych zmagań w mistrzostwach świata padła łupem Jasona Doyle’a. Australijczyk tym samym zwyciężył w pojedynczym turnieju pierwszy raz od 2017 roku, kiedy sam sięgał po mistrzowski tytuł. Wygrana przyniosła mu również awans na pozycję lidera klasyfikacji generalnej elitarnego cyklu. Zaraz za plecami Doyle’a zawody skończył Bartosz Zmarzlik. Polscy kibice na triumf reprezentanta Polski na Stadionie Narodowym będą więc musieli czekać kolejny rok. W gronie Polaków bardzo dobrze zaprezentował się również Szymon Woźniak, awansując do półfinału, gdzie jednak nie udało mu się awansować dalej.

Oprócz fantastycznego widowiska, jakie zawodnicy sprawili nam za sprawą rywalizacji na torze. Runda Speedway Grand Prix na Stadionie Narodowym przyniosła sukces, jeśli chodzi o oglądalność turnieju. Cieszył się on bowiem niesamowitą popularnością. Według oficjalnego komunikatu warszawską rundę elitarnego cyklu na antenie TTV śledziło 1,5 miliona telewidzów, co możemy przeczytać we wpisie Adama Pawlukiewicza w serwisie X.

Grand Prix Polski na Stadionie Narodowym można więc uznać za udane. Teraz najlepsi żużlowcy świata stoczą rywalizację w Niemczech. Areną zmagań cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata nie będzie jednak Teterow, a bawarskie Landshut, gdzie już jutro czeka nas rywalizacja na najwyższym światowym poziomie. Jak w jutrzejszym turnieju zaprezentują się aktualnie najlepsi zawodnicy cyklu? Przekonamy się za nieco ponad 24 godziny.

441068077 1125331435173603 7193164431866355893 n
Fot. Jakub Malec
438171014 1125330075173739 5912443061820598705 n
Fot. Jakub Malec

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *