Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Speedway Grand Prix Wielkiej Brytanii 2022. Gdzie oglądać zawody?

Speedway Grand Prix
Fot. Discovery Speedway Events

Autor: Sebastian Krauz

Speedway Grand Prix Wielkiej Brytanii 2022. Gdzie oglądać zawody?

Już dziś czeka nas kolejna dawka emocji, związana ze Speedway Grand Prix Wielkiej Brytanii. Najlepsi żużlowcy świata będą rywalizować na torze w Cardiff, który dobrze kojarzy się Polskim kibicom.

Rywalizacja o Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff rozpocznie się od kwalifikacji, które zostaną rozegrane w piątek 12 sierpnia o godz. 16.00 czasu polskiego. Transmisja tylko w Eurosporcie Extra w Playerze.

Dzień później, w sobotę 13 sierpnia, główny turniej, który – podobnie jak kwalifikacje – skomentują Michał Korościel i Rafał Lewicki. Reporterem na Principality Stadium będzie Sebastian Szczęsny.

Początek studia o 17.30, a gośćmi Marcina Kuźbickiego będą Piotr Protasiewicz oraz Grzegorz Walasek. Pierwszy bieg zaplanowano na 18.04. Transmisja ze studia oraz zawodów tylko w Eurosporcie Extra w Playerze.

Po pięciu rundach Speedway Grand Prix liderem klasyfikacji generalnej jest Bartosz Zmarzlik, który z 78 punktami wyprzedza Duńczyka Leona Madsena (60 pkt) oraz Słowaka Martina Vaculika i drugiego reprezentanta Polski Macieja Janowskiego (obaj po 53 punkty).

Zapowiedź tych zawodów możecie przeczytać TUTAJ.

Plan transmisji za FIM Speedway.

Fot. Discovery Speedway Events

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *