Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Wybrzeże Gdańsk. Czy faworyci do awansu potwierdzą dominacje i wygrają z Wybrzeżem?

Polonia Bydgoszcz

Autor: Redakcja

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Wybrzeże Gdańsk. Czy faworyci do awansu potwierdzą dominacje i wygrają z Wybrzeżem?

Abramczyk Polonia Bydgoszcz już przed rozpoczęciem sezonu była stawiana w roli jednego z faworytów rozgrywek. „Gryfy” wygrały rundę zasadniczą, zapisując na swoim koncie 30 punktów. Bydgoszczanie zwyciężali 11 razy, zaliczyli jeden remis, oraz dwukrotnie musieli uznawać wyższość rywali.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk rzutem na taśmę awansowało do fazy Play-Off. Drużyna wywalczyła 13 punktów. Pięciokrotnie wygrywała i poniosła aż dziewięć porażek. Gdańszczanie przez dłuższy czas zajmowali ostatnie miejsce w tabeli eWinner 1. ligi żużlowej. Później jednak drużyna znad morza złapała wiatr w żagle i wpłynęła do ćwierćfinałów.

Pierwszy pojedynek tych dwóch ekip dostarczył nam wielu emocji. Wówczas Wybrzeże zdołało minimalnie zwyciężyć wynikiem 46:43. Fenomenalnie pojechał m.in. Rasmus Jensen. Lider Wybrzeża zanotował na swoim koncie aż 16 punktów z bonusem. W drużynie z Bydgoszczy najlepszy wynik uzyskał Adrian Miedziński, który zdobył 10 “oczek”.

Polonia Wybrzeże
Fot. Tomasz Rosochacki/Wybrzeże Gdańsk

A jaki wynik będzie w rewanżowym spotkaniu? Faworytem na pewno jest Polonia Bydgoszcz. Mecz w rundzie zasadniczej wygrali bowiem wynikiem 52:38. Wygląda na to, że „Gryfy” pewnie powinni odrobić stratę, tym bardziej że w drużynie gospodarzy zobaczymy Wiktora Przyjemskiego.

Wiktor Przyjemski decyzję o starcie w Gdańsku podjął po sobotnim treningu, na którym zaliczył cztery wyjazdy na tor. Trzy pierwsze były naprawdę obiecujące. W warunkach meczowych okazało się jednak, że kontuzja ciągle daje o sobie znać.

W meczu nie wystąpi jednak świeżo wypożyczony z GKM-u Grudziądz Wiktor Rafalski. O kontuzji klub z Gdańska poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. – „Na szczegółowe wyniki badań Wiktora Rafalskiego jeszcze poczekamy. Niestety, ze względu na uraz kolana, zawodnik nie wystąpi w piątkowym meczu z @PoloniaBDG. Dużo zdrowia Wiktor!

Poznaliśmy także awizowane składy na piątkowe spotkanie:

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:
9. Kenneth Bjerre
10. Oleg Michaiłow
11. Adrian Miedziński
12. Daniel Jeleniewski
13. Matej Zagar
14. Wiktor Przyjemski
15. Przemysław Konieczny
16.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
1. Timo Lahti
2. Jakub Jamróg
3. Wiktor Trofimow
4. Adrian Gała
5. Rasmus Jensen
6. Kamil Marciniec
7. Karol Żupiński
8.

Fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *