Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Skorpiony z nadzieją na playoff. SpecHouse PSŻ Poznań – Trans MF Landshut Devils. [ZAPOWIEDŹ]

SpecHouse PSŻ Poznań

Autor: Dawid Procajło

Oceń Wpis

Skorpiony z nadzieją na playoff. SpecHouse PSŻ Poznań – Trans MF Landshut Devils. [ZAPOWIEDŹ]

W niedzielę 08.08 o godz. 17, na stadionie na poznańskim Golęcinie rozpocznie się mecz rozgrywany w ramach szóstej kolejki 2 ligi żużlowej, pomiędzy miejscowym SpecHouse PSŻ Poznań a Trans MF Landshut Devils.

Ostatnie spotkanie obu drużyn zakończyło się wyraźnym zwycięstwem drużyny z Bawarii. W ekipie ówczesnych gospodarzy brylowali liderzy Kai Huckenbeck, Martin Smolinski oraz Dimitri Berge, którzy zakończyli mecz z dwucyfrowymi dorobkami punktowymi. Bardzo ważne punkty przywiózł niezawodny w tym sezonie Norick Bloedorn.

W drużynie z Wielkopolski jedynym jasnym akcentem był występ lidera „Skorpionów” Kevina Woelberta, pozostali zawodnicy ze stolicy Wielkopolski nie mogli uznać swoich występów za udane.

Awizowane składy:

awizowany poznan
awizowany landshut


Kibice z Poznania wciąż mają nadzieję na awans swoich ulubieńców do fazy playoff, niestety to zadanie nie będzie należało do najłatwiejszych. Brakujących punktów drużyna Skorpionów będzie musiała poszukać nie tylko we własnych spotkaniach ale także w starciach drużyn bezpośrednio rywalizujących z nimi o miejsce w TOP 4. Na początku tygodnia nad Wartę napłynęły jednak dobre wieści na temat zdrowia jednego z liderów zespołu Matiasa Nielsena, który po 2 miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, wrócił do jazdy w barwach Esbjerg Motorsport w lidze duńskiej i zdobył dla swojej ekipy 7+2 pkt. I ten powrót trener Piotr Paluch zamierza wykorzystać w najbliższym spotkaniu przeciwko Devils.

Drużyna diabełków także liczy na wygraną w tym pojedynku by zapewnić sobie udział w dalszej fazie rozgrywek bez nerwowej końcówki. Menedżer Sławomir Kryjom mówił po poprzednim meczu że spotkanie w Poznaniu będzie kluczowe jeśli chodzi o awans Landshut do półfinału. Niezmieniony żelazny skład osiągający w ostatnim czasie same zwycięstwa ma być kluczem do sukcesu także i tym razem. Szczególnie na dobry występ liczy z pewnością Dimitri Berge, który nie ma zbyt dobrych wspomnień związanych z poznańskim torem, Francuz w 2019 w barwach bydgoskiej Polonii w pierwszym meczu finałowym przegranym z drużyną PSŻ 59:31 zdobył raptem 4 punkty w pięciu startach.

Spotkanie ze względu na stawkę o jaką się gra zapowiada się wybornie i bardzo trudno wskazać faworyta tej konfrontacji, nawet mając w pamięci pierwszy mecz w Landshut. Czeka nas piękne ściganie i jedynie można życzyć sobie dobrej pogody oraz zdrowej rywalizacji bez kontuzji.

#DrugajestEkstra

Foto: Sandra Rejzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×