Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

PSŻ Poznań zdominowany przez Landshut! Podsumowanie meczu Trans MF Landshut Devils – SpecHouse PSŻ Poznań

Landshut

Autor: Adrianna Simiela

PSŻ Poznań zdominowany przez Landshut! Podsumowanie meczu Trans MF Landshut Devils – SpecHouse PSŻ Poznań

Dzisiaj 17 lipca punktualnie w samo południe w ramach 9. kolejki 2 Ligi Żużlowej w Niemczech na Speedwaystadion Landshut-Ellermühle swoje pierwsze starcie mieli Trans MF Landshut Devils i SpecHouse PSŻ Poznań, które skończyło się potężną i zdecydowaną wygraną diabłów 58:32.


Pod jedynką w składzie gości pojechał jednak Rafał Karczmarz, a u gospodarzy lukę uzupełnił junior Marius Hillebrand.
Skorpiony drugi raz w tym sezonie jechały mecz na niemieckim torze. W czerwcu odjechali spotkanie z Wolfe Wittstock i wtedy wynik był po ich stronie, a teraz niestety wyjazd okazał się dla nich pechowy.


Zespół z Landshut bez najmniejszego problemu od samego początku spasował się z torem, co pokazali już w pierwszej serii startów, gdzie wygrywali 18:6. W trzech początkowych biegach gospodarze zdeklasowali rywali wygrywając każdy na 5:1. W czwartym wyścigu Marius Hillebrand został wykluczony, ponieważ aż dwa razy przez niego bieg został przerwany po poruszaniu się pod taśmą. To okazało się i tak być za mało, żeby Poznaniacy przywieźli zwycięstwo.

Bieg piąty zaś okazał się pechowy dla Tobiasa Buscha, któremu motocykl odmówił posłuszeństwa na samym starcie, ale to również nie pomogło Robertowi Chmielowi i Larsowi Skupieniowi. Ostatecznie przywieźli kolejny remis, a to nie wróżyło dobrze. Jedynie w siódmym i ósmym biegu Skorpiony wygrały na 2:4, jednak ta passa nie trwała długo, bo więcej razy to już się nie powtórzyło. Do końca remisy mieszane były z przewagą gospodarzy,a gdyby nie te dwa zwycięstwa Poznań miałby problem, żeby wyjść z 30 punktów.


Świetnie zaprezentowali się liderzy zespołu z Landshut, którzy łącznie przywieźli aż 39 punktów z trzema bonusami. Tutaj nie było żadnych dziur w ogólnej zdobyczy drużyny, bo jedynie mieli dwa zera i dwa wykluczenia. Tego nie można powiedzieć o PSŻ, ponieważ u nich są tylko 3 indywidywidualne zwycięstwa,a reszta to jedynki i czasami jakieś dwójki.
Ostatni mecz wygrali i wiara w ten team wróciła, ale nie na długo.

Nawierzchnia okazała się dla nich zbyt zagadtkowa, a gospodarze zbyt mocni, żeby ich pokonać. Tabela po tym spotkaniu zawirowała, bo wcześniej dzieliło ich jedno miejsce, a teraz Trans MF Landshut Devils są na czwartej lokacie, a SpecHouse PSŻ Poznań na przedostatnim, czyli 6. Meczy do końca nie zostało dużo, a ambicje na pewno nie pozwolą się poddać i zostać na tym miejscu zespołowi Piotra Palucha. Wszystko co będzie okaże się w najbliższym czasie.

Trans MF Landshut Devils
9. Kai Huckenbeck – 12+2 (3,2,3,2*,2*)
10. Michael Haertel – 5+1 (3,w,0,2*,-)
11. Tobias Busch – 4+1 (2*,d,1,1)
12. Martin Smolinski – 13+1 (2*,3,2,3,3)
13. Dimitri Berge – 14 (3,3,2,3,3)
14. Marius Hillebrand – 2+1 (2*,w,0)
15. Norick Bloedorn – 8+1 (3,0,3,2*)

SpecHouse PSŻ Poznań
1. Rafał Karczmarz (gość) – 4+1 (1,1*,2,0)
2. Jonas Seifert-Salk – 4+1 (0,2,1*,-,1)
3. Lars Skupień – 4 (0,1,3,0,w)
4. Robert Chmiel – 6 (2,2,1,1,0)
5. Kevin Woelbert – 11 (1,3,3,2,1,1)
6. Jan Rachubik – 2 (1,1,t)
7. Kacper Kłosok – 1 (0,1,0)

fot. PSŻ Poznań Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *