Matias Nielsen wraca do ścigania!

Bardzo dobre wieści płyną z klubu Esbjerg Motorsport dla kibiców poznańskich „Skorpionów”. Jeden z liderów SpecHouse PSŻ Poznań w tym sezonie, wraca do jazdy, a pierwsza ku temu okazja będzie już dzisiaj o godz. 18:30 w Metal Speedway League w spotkaniu z Team Fjelsted.


Warto w tym miejscu przypomnieć, że 23-latek na początku czerwca uległ groźnemu wypadkowi podczas spotkania Pucharu Ligi Duńskiej. W wyniku tego zdarzenia zawodnik złamał trzy kręgi. Początkowo lekarze zakładali miesięczną przerwę w startach zawodnika, w praktyce okazało się jednak że młody reprezentant Danii potrzebował jeszcze dodatkowego miesiąca by dojść do pełni sił.

matias nielsen


Młody zawodnik w barwach SpecHouse PSŻ Poznań wystąpił w tym sezonie w trzech pierwszych spotkaniach, w których wyjechał na tor w czternastu biegach uzyskując w nich 26 punktów z czterema bonusami. Do tej pory wszystkie swoje biegi Matias kończył na pozycjach pierwszej lub drugiej.


Mając średnią biegową na poziomie 2,143 jest to drugi wynik w zespole, tuż za liderem Kevinem Woelbertem, rezultat ten nie jest jednak liczony do klasyfikacji łącznej ze względu na zbyt małą ilość przejechanych meczy.


Bacznie dzisiejszemu występowi będzie się przyglądał trener poznańskiej drużyny Piotr Paluch, któremu z pewnością w najbliższych meczach przydałby się tak solidny zawodnik jakim Matias był przed doznaniem kontuzji.

Źródło: https://esbjergmotorsport.com

Foto: Sandra Rejzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *