Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Sparta Wrocław znalazła zastępstwo za kontuzjowanych zawodników! W Lublinie pojedzie najlepszy junior Wielkiej Brytanii!

Sparta Wrocław
Fot. MIchał Szmyd/Speedway Canvas

Autor: Krzysztof Choroszy

Sparta Wrocław znalazła zastępstwo za kontuzjowanych zawodników! W Lublinie pojedzie najlepszy junior Wielkiej Brytanii!

Sytuacja kadrowa Betard Sparty Wrocław przed niedzielnym finałem PGE Ekstraligi w Lublinie nie rysuje się kolorowo. Z Motorem wrocławianie pojadą bez Macieja Janowskiego i Taia Woffindena, którzy zmagają się z urazami. Nie będzie mógł zastąpić żadnego z nich też Charles Wright, który w ostatnim meczu zaliczył fatalnie wyglądający upadek.

Wrocławianie zostają z dwoma wolnymi miejscami w składzie na niedzielne spotkanie. Pierwsze z nich będzie mógł zająć wychowanek Betard Sparty, Kacper Andrzejewski, natomiast na drugi z pustych numerów Sparta musiała poszukać kogoś na zastępstwo. Wrocławianie nie musieli daleko szukać, gdyż postanowili postawić na zawodnika, który jeździł w barwach ich drużyny w Ekstralidze U24, Connora Baileya.

Młody Australijczyk, jeżdżący na licencji brytyjskiej, w obecnym sezonie w rozgrywkach do lat 24 wykręcił średnią 1,417. Oprócz tego 21-latek zdobył tytuł indywidualnego mistrza Wielkiej Brytanii juniorów. Później jednak nie wystąpił w SON2, dlatego że odmówił swojej jazdy w tych zawodach. Teraz Bailey będzie miał okazję zadebiutować w PGE Ekstralidze.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *