Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Pogoda nie daje za wygraną! Sobotnie mecze odwołane

Sobotnie mecze
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Krzysztof Choroszy

Pogoda nie daje za wygraną! Sobotnie mecze odwołane

Opady deszczu w ostatnim czasie są zmorą zawodów żużlowych, które ze względu na warunki atmosferyczne nie mogą dojść do skutku. Tak stało się, chociażby z dzisiejszym meczem PGE Ekstraligi. Ebut.pl Stal Gorzów miała podejmować Fogo Unię Leszno. Niestety z powodu niekorzystnych prognoz pojedynek został odwołany. Nie będzie to jedyny przełożony mecz w ten weekend.

W sobotę prócz ścigania w ramach czwartej rundy tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix, która odbędzie się w Pradze, miały zostać rozegrane dwa spotkania Metalkas 2. Ekstraligi. Lider rozgrywek Innpro ROW Rybnik na swoim domowym torze miał podejmować Energa Wybrzeże Gdańsk. Z kolei w Ostrowie Wielkopolskim mieliśmy być świadkami derbów. Zaplanowane bowiem było spotkanie miejscowej Arged Malesy z #OrzechowaOsada PSŻ-em Poznań.

Niestety nie będziemy świadkami jutrzejszej rywalizacji na drugim szczeblu rozgrywek w Polsce. Dzisiaj Speedway Ekstraliga oficjalnie poinformowała, że oba spotkania zostały odwołane i odbędą się w innym terminie. Powodem takiej decyzji są niekorzystne prognozy pogody. Nowa data rozegrania meczów w Rybniku i Ostrowie Wielkopolskim zostanie ogłoszona w osobnym komunikacie organu zarządzającego.

Kolejne spotkania w ramach siódmej kolejki Metalkas 2. Ekstraligi mają odbyć się dzień później. W niedzielę H.Skrzydlewska Orzeł Łódź podejmować będzie Cellfast Wilki Krosno, a także Texom Stal Rzeszów zmierzy się z Abramczyk Polonią Bydgoszcz.

tor czestochowa
Fot. Łukasz Wilk
Metalkas 2. Ekstraligi
Fot. Sandra Rejzner

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *