Żużel - Best Speedway Tv

Sławomir Kryjom: "To będzie rewolucja w funkcjonowaniu klubu" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Sławomir Kryjom

Sławomir Kryjom: „To będzie rewolucja w funkcjonowaniu klubu”

Sławomir Kryjom: „To będzie rewolucja w funkcjonowaniu klubu”

Sławomir Kryjom to jeden z ojców sukcesu, jakim było utrzymanie i awans Trans MF Landshut Devils do play-offów w eWinner 1 Lidze. Menadżer ekipy z Bawarii w rozmowie z polskizuzel.pl powiedział o procesie licencyjnym klubu oraz o tym, o co pojadą „Diabły” w sezonie 2023.

Trans MF Landshut Devils przed sezonem 2022 mieli jeden cel, utrzymać się na zapleczu elity. Jak się okazało, plan ten udało się zrealizować z nawiązką, bowiem Niemcom udało się nawet awansować do play-offów i to z dość sporą przewagą. Tak duży sukces tej ekipy wynika przede wszystkim z kapitalnej dyspozycji Kaia Huckenbecka (śr/bieg 2,288), Dimitriego Berge (śr/bieg 1,762), Mads Hansen (śr/bieg 1,625) oraz kapitalnego juniora Noricka Bloedorna (śr/bieg 1,645).

Jedną z najważniejszych osób w ekipie „Diabłów” był również Sławomir Kryjom, czyli menadżer ekipy zza naszej zachodniej granicy. W wywiadzie z polskizuzel.pl opowiedział on o procesie licencyjnym klubu, dlaczego otrzymał on licencję warunkową oraz o tym, o co pojadą „Diabły” w sezonie 2023.

Opole będzie gospodarzem Mistrzostw Europy Par w 2023 roku

Na początku menadżer „Diabłów” został zapytany o to, czy na wyniki procesu licencyjnego w Bawarii czekali ze spokojem. Kryjom podkreślił, że nie mieli czego się obawiać w procesie licencyjnym i powiedział, dlaczego klub otrzymał licencję warunkową.

– Z dużym spokojem, bo u nas z finansami wszystko w porządku. Nie mieliśmy się czego obawiać, aczkolwiek w trakcie postępowania licencyjnego zostaliśmy wezwani do przedstawienia dwóch dokumentów. Mamy licencję warunkową, ale nie ma powodu do obaw. Przed startem sezonu 2023 będziemy z wszystkim gotowi – powiedział w wywiadzie z polskizuzel.pl Sławomir Kryjom.

Menadżer zdradził, że chodziło o dokumenty które były związane z finansami, czyli między innymi o plan budżetu na 2023. Braki wynikały z tego, że księgowy klubu rozchorował się i nie miał możliwość na przygotowanie ich. Przed sezonem klub będzie musiał także zamontować telebim, jednak menadżer zapewnia, że wymóg ten zostanie spełniony.

Reklamy

Menadżer klubu z Bawarii zdradził także, że klub czeka niedługo prawdziwa rewolucja.

Zgodnie z wymogami musi on obejmować okres od 1 listopada do 30 października. W Polsce można to normalnie zgłosić w urzędzie skarbowym i nie ma z tym problemu. Landshut działa jednak w formie stowarzyszenia i zgodnie z niemieckimi przepisami rok obrachunkowy jest od 1 stycznia do 31 grudnia. Mamy odstępstwo na 2023, a w 2024 dokonamy przekształcenia się w spółkę. Wtedy będzie taki rok obrachunkowy, jak ma być. To będzie rewolucja w funkcjonowaniu klubu. Prezesi wiele rozmów przeprowadzili na ten temat, ale to dzieje się poza mną, więc nic na temat tych starań powiedzieć nie mogę – powiedział w wywiadzie z polskizuzel.pl Sławomir Kryjom.

Motor obroni tytuł, grudziądzanie za burtą. Tabela według naszych czytelników

Następnie menadżer został zapytany o to, o co pojadą „Diabły” w przyszłorocznych rozgrywkach.

– O tytuł mistrza pierwszej ligi jak pozostałe drużyny. Innych to uprawnia do awansu, nas nie, ale już samo wygranie ligi byłoby nie lada gratką. Naszym zawodnikom nie trzeba tego tłumaczyć. Mamy zawodników, którzy już byli w Ekstralidze i mogą do niej wrócić. Nie z nami, ale jak się dobrze pokażą, to ktoś może się nimi zainteresować. My nie wejdziemy, oni tak – powiedział w wywiadzie z polskizuzel.pl Sławomir Kryjom.

Na koniec Kryjom zdradził, że w sezonie 2023 cały zespół ma dbać o dobry wynik. Menadżer liczy, że na wysokości zadania stanął Erik Riss, Kai Huckenbeck, Martin Smolinski, Dimitri Berge oraz Kim Nilsson, czyli prawdopodobnie podstawowi seniorzy w przyszłym sezonie.Kryjom liczy także, że krok do przodu zrobią młodzieżowcy, Erik Bachhuber i Norick Bloedorn.

Fot. Patrycja Sobiech

MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×