Żużel - Best Speedway Tv

Opole będzie gospodarzem Mistrzostw Europy Par w 2023 roku | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Opole

Opole będzie gospodarzem Mistrzostw Europy Par w 2023 roku

Opole będzie gospodarzem Mistrzostw Europy Par w 2023 roku

Poznaliśmy gospodarzy półfinałów oraz finału Mistrzostw Europy Par w 2023 roku. FIM Europe poinformowała, że wielki finał odbędzie się 01.10 na torze w Opolu.

Mistrzostwa Europy Par to cykl żużlowych turniejów składający się z dwóch półfinałów oraz finału, rozgrywanych od 2004 roku a jego organizatorem jest FIM Europe. Poprzednia edycję MEP odbyła się w Slangerup a po złoto sięgnęli reprezentanci Danii. Srebrny medal przypadł Czechom a brązowy Polakom. Najwięcej medali w historii Mistrzostw Europy Par mają Polacy, którzy zdobyli łącznie 15 medali (8 złotych, 4 srebrne oraz 3 brązowe).

Leicester Lions ogłosili kadrę na sezon 2023

Federacja FIM Europe poinformowała właśnie, gdzie odbędą się półfinały oraz finał przyszłorocznej edycji Mistrzostw Europy Par. Wybór organizatorów może zaskakiwać, bo o ile wybór Nagyhalasz nie dziwi, o tyle dwa kolejne miasta są dość nieoczywiste. Pierwszym z nich jest Varkaus w Finlandii a drugim Opole, gdzie odbędzie się finał. Dla działaczy klubu z Polski oraz władz miasta jest to bardzo duże wyróżnienie. Finał zaplanowano na pierwszego października.

Mistrzostwa Europy Par:
  • 15.07 – 1. półfinał – Varkaus (Finlandia)
  • 02.09 – 2. półfinał – Nagyhalasz (Węgry)
  • 01.10 – finał – Opole (Polska)

Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×