Żużel - Best Speedway Tv

Śląsk Świętochłowice zakontraktował zawodników na kontrakty warszawskie | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Śląsk Świętochłowice

Śląsk Świętochłowice zakontraktował zawodników na kontrakty warszawskie

Śląsk Świętochłowice zakontraktował zawodników na kontrakty warszawskie

Mimo że Śląsk Świętochłowice od lat nie startuje w polskiej lidze, to tradycyjnie podpisuje co roku kilka kontraktów warszawskich. Nie inaczej było w tym roku. Klub pochwalił się podpisanie pięciu takich umów i łącznie ma w kadrze siedmiu zawodników.

Od pewnego czasu informujemy o tym, że w Świętochłowicach trwają zaawansowane prace na torze związane z generalnym remontem obiektu oraz toru na stadionie Śląska. W pierwszej kolejności zbudowany od nowa będzie tor, w skład prac wejdą takie czynności jak: budowa odwodnienia toru, nawiezienie nawierzchni z mączki granitowej, niwelacja terenu, obramowanie krawędzi toru, montaż band, stworzenie stref bezpieczeństwa za bandami i utwardzenie wjazdu na tor.

Warto zaznaczyć, że po remoncie stadion będzie spełniał wszystkie wymogi Polskiego Związku Motorowego. Na początku tor będzie pełnił funkcję treningową, będzie to spore ułatwienie dla adeptów żużla ze Świętochłowic, którzy do momentu oddania toru do użytku korzystają z gościnności innych ośrodków żużlowych. Według zapewnień oraz oczekiwań działaczy, oraz prezydenta miasta, na wiosnę na torze powinny odbywać się już treningi.

Pierwsze biegi w Ekstralidze dopiero przed nimi, ale już celują bardzo wysoko

Jak co roku, Śląsk Świętochłowice podpisał kilka umów z zawodnikami. Wcześniej umowy podpisali Marcela Krzykowskiego i Bartłomieja Kubicę (12 cc). Oprócz nich ze Śląskiem związało się umową trzech obcokrajowców i dwóch polskich seniorów.

Mamy w kadrze juniora Marcela Krzykowskiego i zawodnika w klasie 125 cm Bartka Kubicę. Po raz drugi podpisał z nami kontrakt Karol Baran i tradycyjnie nasz wychowanek Mateusz Pacek. Zawodnicy zagraniczni sami się do nas zgłosili z prośba o podpisanie kontraktu, nigdy nie robimy im problemów z podpisaniem kontraktu bez aneksu finansowego. Chcą zaistnieć na polskim rynku zawodników i my im to umożliwiam – powiedział Krzysztof Sichma, prezes klubu za pośrednictwem mediów klubowych.

Nowymi twarzami w Śląsku są Mateusz Pacek, Karol Baran, Czech Hynek Stichauer, Francuz Jordan Dubernard i młody rumuński żużlowiec Andrei Popa.

Reklamy

fot. speedwaysw.pl

ODWIEDŹ MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV NA KANALE YouTube

Śląsk Świętochłowice zakontraktował zawodników na kontrakty warszawskie

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×