Przejdź do treści
Aktualności

Silas Hoegh z Motoru Lublin kończy karierę! 18-latek wydał wzruszające oświadczenie

Silas Hoegh
Fot. Motor Lublin

Autor: Sebastian Krauz

Silas Hoegh z Motoru Lublin kończy karierę! 18-latek wydał wzruszające oświadczenie

Silas Hoegh, czyli 18 letni zawodnik Motoru Lublin uchodził za wielki talent. Duńczyk przed sezonem 2022 dołączył do Motoru Lublin, gdzie startował w rozgrywkach U24, w których radził sobie naprawdę dobrze. Wczoraj jednak Duńczyk wydał oświadczenie, które chwyta za serce. 18-latek przekazał że kończy żużlową karierę.

Silas Hoegh
Fot. Silas Hoegh/Facebook

Z młodym Duńczykiem były wiązane spore nadzieje. Startując w tym sezonie w rozgrywkach U24 uzyskał on średnią biegową 1,632. Silas Hoegh tym samym był jednym z najlepszych zawodników „Koziaków”. Niestety, od początku jego przygody w Lublinie nie omijały go kontuzje. Ostatnia, której nabawił się w lipcu okazała się dla niego bardzo traumatyczna. Jak przyznał sam zawodnik, po tym jak wylądował w szpitalu, lekarze powiedzieli mu, że już nigdy może nie odzyskać pełnej sprawności. Zawodnik przyznał, że od tego czasu „bił się z myślami”, co powinien zrobić w tej sytuacji. Strach przed kolejnymi, poważnymi urazami ostatecznie okazał się jednak zbyt silny i zawodnik Motoru za pośrednictwem swoich social mediów poinformował, o zakończeniu kariery.

– Przez ostatnie dwa lata zasmakowałem bycia zawodowym żużlowcem. Było wiele fajnych chwil, jak np. przyjazd do Polski i doświadczenie tego sportu na tych mega stadionach, gdzie kibice wykrzykują twoje imię. To było naprawdę fajne! Były też inne momenty, także te nieszczególnie fajne. Musiałem wiele poświęcić, aby móc jeździć na żużlu. Niestety, ale to już nie jest coś, czego chcę. Musiałem też wiele myśleć, co mogło być dalej – powiedziął w swoim oświadczeniu Silas Hoegh.

Zawodnik zaznaczył, że ostatnie 14 lat jego przygody z tym sportem, było najpiękniejszym okresem w jego życiu i jest on wdzięczy za otrzymaną szansę. Hoegh podziękował również swoim rodzicom, rodzinie i przyjaciołom, którzy wspierali go przez te wszystkie lata.

Pełne oświadczenie zawodnika Motoru Lublin można obejrzeć TUTAJ

Fot. Motor Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *