Przejdź do treści
Aktualności

SGP 2. Juniorzy rozpoczynają rywalizację o tytuł mistrza świata

Bartłomiej Kowalski
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

SGP 2. Juniorzy rozpoczynają rywalizację o tytuł mistrza świata

W przeddzień „dorosłego” Grand Prix w Pradze na tym samym obiekcie odbędą się zawody młodzieżowe. Szesnastu juniorów rozpocznie dzisiaj walkę o tytuł młodzieżowego mistrza świata na żużlu w ramach cyklu SGP 2. Na starcie ujrzymy trzech Polaków, którzy bez wątpienia są faworytami całego cyklu.

Żużel. Gdzie polewaczka nie może, tam wóz strażacki pomoże! Abramczyk Polonia Bydgoszcz pokonała Zdunek Wybrzeże Gdańsk [RELACJA]

Kalendarz SGP 2 w sezonie 2023

W tym roku najlepsi żużlowi juniorzy zawitają jedynie do trzech miast. Oprócz Pragi będą to Gorzów Wielkopolski (23 czerwca) oraz Vojens (15 września). Jak widać, pomiędzy drugim i trzecim turniejem będziemy mieli niemal dwumiesięczną przerwę, podczas której wiele może się zmienić, pod kątem formy prezentowanej przez poszczególnych zawodników. Tak jednak wygląda dorosły cykl SGP – żużlowiec musi być gotowy do rywalizacji na najwyższym poziomie przez cały sezon.

Lista startowa

Na liście startowej cyklu SGP w w 2023 roku mamy trzech Polaków: Mateusza Cierniaka, Bartłomieja Kowalskiego oraz Damiana Ratajczaka. Dwaj pierwsi są najpoważniejszymi kandydatami do złotego medalu. Trzeci może z kolei być „czarnym koniem” młodzieżowych mistrzostw. Oprócz tego w stawce mamy trzech Duńczyków, trzech Szwedów, Czecha, Australijczyka, Brytyjczyka, Słoweńca, Niemca oraz Norwega. W Pradze z dziką kartą pojedzie drugi z reprezentantów gospodarzy – Daniel Klima.

NrNazwisko IIIIIIIVVVIVIIRazem
1Norick Bloedorn
2Daniel Klima
3Damian Ratajczak
4Pjilip Hellstroem-Baengs
5Anże Grmek
6Gustav Grahn
7Mathias Pollestad
8Bartłomiej Kowalski
9Petr Chlupac
10Keynan Rew
11Mateusz Cierniak
12Nicolai Heiselberg
13Anders Rowe
14Emil Breum
15Casper Henriksson
16Esben Hjerrild
R1Jaroslav Vanicek
R2Matuos Kamenik

Zawody na praskiej Markecie rozpoczną się w piątek, 2 czerwca o godzinie 19:00. Transmisja wyłącznie w Eurosporcie Extra w Playerze.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *