Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Sezon PGE Ekstraligi rozpocznie się ciekawym pojedynkiem na Stadionie Olimpijskim. BETARD Sparta Wrocław kontra NOVYHOTEL Falubaz Zielona Góra

Sezon PGE Ekstraligi
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jagoda Burka

Sezon PGE Ekstraligi rozpocznie się ciekawym pojedynkiem na Stadionie Olimpijskim. BETARD Sparta Wrocław kontra NOVYHOTEL Falubaz Zielona Góra

Już w piątek, 12 kwietnia, zainaugurujemy tegoroczny sezon PGE Ekstraligi. Pierwszy mecz odbędzie się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, gdzie miejscowa Sparta podejmie NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra. Start pierwszego wyścigu rozpocznie się o godzinie 18:00, a transmisję będzie można obejrzeć w Eleven Sports 1 już od 17:30. 

Gospodarze w trakcie międzysezonowej przerwy pozyskali wiązanego już wielokrotnie z ich drużyną Jakuba Krawczyka, który na pozycji juniorskiej zastąpił kończącego wiek młodzieżowca, Bartłomieja Kowalskiego. Ten za to znalazł się w podstawowym składzie już pośród seniorów. Ich grono za to pozostaje w niemal niezmienionym ustawieniu w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami. Z Betard Sparty Wrocław po sezonie odszedł bowiem Piotr Pawlicki. 

Zostając przy temacie młodszego z braci Pawlickich, przeniósł się on właśnie do Zielonej Góry. Będzie więc to dla niego ważny sprawdzian, zważywszy na to, że nie dość, że będzie to jego pierwszy start w nowych szeregach, to jeszcze będzie to występ na „starym” terenie. Znajomość wrocławskiego toru może więc być w tym przypadku kluczowa dla jego występu. Wartym przypomnienia będzie fakt, że w drużynie zielonogórzan startuje także jego brat – Przemysław Pawlicki. 

Spektakularny powrót na W69 zafundował kibicom także Jarosław Hampel. Popularny „Mały” został sprowadzony do Falubazu w trakcie okienka transferowego po ponad 6 latach rozbratu z tym klubem. Jak sam powiedział dla Radia Zielona Góra:  „Wracam i wcale nie chcę walczyć tylko o utrzymanie”.

Dla obu drużyn będzie to duże sprawdzenie swoich możliwości i dyspozycji na nadchodzące rozgrywki. Betard Sparta startować bedzie jednak z atutem własnego toru, ale także kibiców. Wrocławianie z pewnością będą chcieli to wykorzystać, a jednocześnie wejść mocno w sezon. Falubaz za to, jako powracająca do PGE Ekstraligi drużyna, także ma nad sobą sporą presję. Więcej o formie obu drużyn będziemy mogli powiedzieć już w najbliższy piątek. 

Awizowane składy:

 Betard Sparta Wrocław:

9. Tai Woffinden

10. Daniel Bewley

11. Bartłomiej Kowalski

12. Artem Laguta 

13. Maciej Janowski

14. Marcel Kowolik

15. Jakub Krawczyk

NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra:

1. Jarosław Hampel

2. Jan Kvech

3. Rasmus Jensen

4. Przemysław Pawlicki

5. Piotr Pawlicki

6. Krzysztof Sadurski

7. Oskar Hurysz

Falubaz
Fot. Marta Astachow
383460445 10227909335533089 1308964749900633009 n
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *