Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Ryan Douglas poobijany po upadku w Szwecji. Mówi, co ze zdrowiem i z motocyklem

Ryan Douglas
Fot. Sandra rejzner

Autor: Jakub Bielak

Ryan Douglas poobijany po upadku w Szwecji. Mówi, co ze zdrowiem i z motocyklem

Upadki w żużlu to chleb powszedni dla zawodników. Podczas wtorkowego meczu ligi szwedzkiej z nawierzchnią toru zapoznał się Ryan Douglas. Australijczyk dzień później był gościem w Magazynie Best Speedway TV, gdzie dopytaliśmy o jego stan zdrowia, a także sprzętu, który brał udział w kraksie.

Australijczyk upadł na tor podczas meczu Kumli Indianerny z Dackarną Mallila. 30-latek starł się w jedenastym biegu z Bartłomiejem Kowalskim. Z powtórki został wykluczony Polak, ale co najważniejsze, obaj kontynuowali zawody.

To był duży wypadek, więc mogłem naprawdę wyjść z tego źle. Na szczęście jednak wszystko jest w miarę w porządku. Czuję się trochę sztywno, z kilkoma bolącymi miejscami na ciele, ale to nic poważnego — powiedział Douglas w rozmowie na naszym kanale YouTube.

Już w najbliższą niedzielę #OrzechowaOsada PSŻ Poznań podejmie na własnym stadionie Abramczyk Polonię Bydgoszcz. Niektórzy fani „Skorpionów” zastanawiali się, czy ich zawodnik będzie mógł przystąpić do tego spotkania. Australijczyk szybko rozwiał wątpliwości.

Nie, mecz w niedzielę to żaden problem. Myślę, że jakbym miał jechać dzień po wypadku, byłoby to możliwe — powiedział wprost.

W fatalnym stanie po kraksie była maszyna Ryana Douglasa. Już w obrazku telewizyjnym było widać, że motocykl nie będzie nadawał się do dalszego użytkowania podczas zawodów. Australijczyk w rozmowie z nami potwierdził, że to ta sama maszyna, której używa w Polsce. Jeden z jego mechaników ma jednak dać mu drugie życie tak, aby był w pełni gotowy na niedzielę.

Motocykl znalazł się w parku maszyn dzięki kilku pomocnym dłoniom, ale niemożliwe było używanie tego motocykla przez resztę zawodów. Ufam mojemu mechanikowi, kiedy dojedzie do domu, rozbierze motocykl, zdobędzie potrzebne części i będzie gotowy na weekend. Może zaboli to trochę mój portfel, ale będzie w porządku — skomentował Ryan Douglas.

392769506 6954565591248084 7238745831274348572 n
Fot. Łukasz Wilk
438778868 402594075867142 930839947413960362 n
Fot. Krzysiek Szrama

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *