Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Ryan Douglas szybko odnajduje się na nowych dla siebie torach „Robię okrążenie, czy dwa i czuję się wystarczająco komfortowo”

Ryan Douglas
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Marysia Charzewska

Ryan Douglas szybko odnajduje się na nowych dla siebie torach „Robię okrążenie, czy dwa i czuję się wystarczająco komfortowo”

Ryan Douglas miał okazję odjechać ze swoją drużyną mecze 30 kwietnia z H.Skrzydlewska Orzeł Łódź i 10 maja z Cellfast Wilki Krosno. 30-latek zdobył dobrą pulę punktów. W spotkaniu wyjazdowym w Łodzi jedenaście „oczek” z dwoma bonusami. Okazał się najlepszym zawodnikiem w swojej drużynie. Również zdobył dobry dorobek punktowy w meczach domowych. W spotkaniu pomiędzy #OrzechowaOsada PSŻ Poznań a Innpro ROW Rybnik zdobył dziesięć punktów. Taką samą liczbę uzyskał w meczu z Energa Wybrzeżem Gdańsk.

Douglas został zapytany o tory w Łodzi i Krośnie, a dokładnie o długość toru w Krośnie, który pod tym względem jest inny od pozostałych. Łódzki tor, mimo że odwiedzony tylko raz przez żużlowca PSŻ-u Poznań okazał się dla niego jednym z najlepszych i najprzyjemniejszych, po których miał okazję jeździć i się ścigać. Owal w Łodzi dla żużlowca okazał się jednym z jego ulubionych.

– Tak, naprawdę podobało mi się na obu torach. W Łodzi jeździło mi się naprawdę przyjemnie, byłem tam tylko raz, ale to jeden z torów, po których jeździło mi się najprzyjemniej. -odpowiedział Ryan Douglas w Magazynie Best Speedway TV.

10 maja zawodnik z Poznania w spotkaniu z krośnieńskimi Wilkami okazał się najlepszym punktującym zawodnikiem swojej drużyny. Zdobył 14 punktów. Tor w Krośnie, mimo że najdłuższy w Polsce (396 m) i nietypowy dzięki dobremu przygotowaniu nie sprawił Ryanowi problemów, a sama jazda dla zawodnika okazała się komfortowa. Żużlowiec mówi – Za każdym razem kiedy wychodzę, robię okrążenie, czy dwa i czuję się wystarczająco komfortowo, żeby pojechać najlepiej, jak potrafię.

Po pierwszym okrążeniu zawodnik już czuje się pewnie i może jechać najszybciej. Żużlowiec opowiedział, że po polskich torach jeździ mu się przyjemnie, a na większych obiektach odczuwa tę prędkość. Zupełnie mu to nie przeszkadza, gdyż uwielbia się ścigać. Ryan powoli poznaje nowe tory, jeżdżąc w Metalkas 2. Ekstralidze.

– Naprawdę przyjemnie jeździło mi się na wszystkich torach w Polsce, jeździłem głównie w Wielkiej Brytanii, ale nawet większe tory w Anglii zdają się mi odpowiadać i temu jak jeżdżę. Zawsze szukałem okazji, żeby odwiedzić Polskę, zajęło mi to, może dłużej, niż bym chciał, ale teraz nadarzyła się okazja. – mówił zawodnik poznańskich „Skorpionów”.

Zawodnik PSŻ Poznań znajduję się na szóstym miejscu tabeli ustalonej na postawie średniej biegowej z wynikiem 2,238. Ryan Douglas jest najlepszy pod tym względem wśród żużlowców z Poznania.

438778868 402594075867142 930839947413960362 n
Fot. Krzysiek Szrama
Zawodnik PSŻu Poznań
Fot. Sandra Rejzner

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *