RUSZAMY Z PLAY-OFF! Zapowiedź meczu RM SOLAR FALUBAZ ZIELONA GÓRA – FOGO UNIA LESZNO

W najbliższą niedzielę, 20 września, odbędzie się pierwszy półfinałowy mecz pomiędzy RM SOLAR FALUBAZ Zieloną Górą oraz FOGO Unią Leszno. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:30.

Na samym początku rywalizacji o medale Drużynowych Mistrzostw Polski trafił nam się prawdziwy creme de la creme. W pierwszym meczu półfinałowym zmierzą się ze sobą odwieczni rywale. Walka pomiędzy klubem z Zielonej Góry oraz drużyną leszczyńskich “Byków” od dziesiątek lat dostarcza kibicom speedwaya ogromnych emocji. Wszystko wskazuje na to, że również w najbliższa niedzielę będziemy świadkami elektryzującego widowiska.

Falubaz był w tym sezonie pierwszą drużyną, która w przeciągu ostatnich trzech lat potrafiła zdobyć bonus w dwumeczu przeciwko FOGO Unii Leszno. Zawodnicy spod herbu Myszki Miki ulegli nieznacznie w Lesznie 47:43, natomiast na swoim stadionie pewnie pokonali mistrzów Polski 52:38. Wydaje się, że na ten moment nie ma lepszego kandydata, który mógłby przerwać dominację Leszczynian na krajowym podwórku, niż drużyna Piotra Żyto.

IMG 4095 1

Leszczyńscy kibice z pewnością liczą na przebudzenie Janusza Kołodzieja. Zawodnik ma za sobą nieudaną rundę zasadniczą, jednak w fazie play-off zawsze wznosił się na wyżyny swoich możliwości i był nie do zatrzymania.

Z kolei fanatycy Falubazu wierzą, że mocno poobijani Patryk Dudek oraz Martin Vaculik nie tylko pokonają ból, ale także poprowadzą drużynę do zwycięstwa w meczu.

Dużą rolę w tym spotkaniu może odegrać formacja juniorska. W bardzo dobrej formie są obecnie młodzieżowcy Falubazu. Norbert Krakowiak oraz Mateusz Tonder w tym sezonie są jedną z najmocniejszych par juniorskich w PGE Ekstralidze. Nie można jednak zapominać o Dominiku Kuberze, który stanowi o sile FOGO Unii Leszno, nie tylko w wyścigach młodzieżowych. Ogromne znaczenie dla wyniku spotkania będzie miała również postawa Szymona Szlauderbacha. Niejednokrotnie pokazywał on, że potrafi ścigać się z najlepszymi, ale notował również bardzo słabe występy.

Play-offy to nie czas i miejsce na eksperymenty. Doskonale wiedzą o tym szkoleniowcy obu ekip. Zarówno Piotr Żyto, jak i Piotr Baron postawili na sprawdzone zestawiania składów.

Kto zrobi pierwszy krok w kierunku wielkiego finału? Czy Falubaz ponownie zdetronizuje “Byki” na swoim domowym torze? A może mistrzowie Polski odrobili lekcje po ostatnim spotkaniu przy Wrocławskiej 69 i to oni będą bliżej czwartego z rzędu tytułu?

Awizowane składy:

RM SOLAR FALUBAZ Zielona Góra:

 1. Antonio Lindbaeck
 2. Martin Vaculik
 3. Piotr Protasiewicz
 4. Michael Jepsen Jensen
 5. Patryk Dudek
 6. Mateusz Tonder
 7. Norbert Krakowiak

FOGO Unia Leszno:

 1. Emil Sajfutdinow
 2. Janusz Kołodziej
 3. Bartosz Smektała
 4. Jaimon Lidsey
 5. Piotr Pawlicki
 6. Dominik Kubera
 7. Szymon Szlauderbach

fot. Karolina Łukaszewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *