RUSZAMY Z PLAY-OFF! Zapowiedź meczu RM SOLAR FALUBAZ ZIELONA GÓRA – FOGO UNIA LESZNO

W najbliższą niedzielę, 20 września, odbędzie się pierwszy półfinałowy mecz pomiędzy RM SOLAR FALUBAZ Zieloną Górą oraz FOGO Unią Leszno. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:30.


Na samym początku rywalizacji o medale Drużynowych Mistrzostw Polski trafił nam się prawdziwy creme de la creme. W pierwszym meczu półfinałowym zmierzą się ze sobą odwieczni rywale. Walka pomiędzy klubem z Zielonej Góry oraz drużyną leszczyńskich „Byków” od dziesiątek lat dostarcza kibicom speedwaya ogromnych emocji. Wszystko wskazuje na to, że również w najbliższa niedzielę będziemy świadkami elektryzującego widowiska.

Falubaz był w tym sezonie pierwszą drużyną, która w przeciągu ostatnich trzech lat potrafiła zdobyć bonus w dwumeczu przeciwko FOGO Unii Leszno. Zawodnicy spod herbu Myszki Miki ulegli nieznacznie w Lesznie 47:43, natomiast na swoim stadionie pewnie pokonali mistrzów Polski 52:38. Wydaje się, że na ten moment nie ma lepszego kandydata, który mógłby przerwać dominację Leszczynian na krajowym podwórku, niż drużyna Piotra Żyto.

IMG 4095 1

Leszczyńscy kibice z pewnością liczą na przebudzenie Janusza Kołodzieja. Zawodnik ma za sobą nieudaną rundę zasadniczą, jednak w fazie play-off zawsze wznosił się na wyżyny swoich możliwości i był nie do zatrzymania.

Z kolei fanatycy Falubazu wierzą, że mocno poobijani Patryk Dudek oraz Martin Vaculik nie tylko pokonają ból, ale także poprowadzą drużynę do zwycięstwa w meczu.

Dużą rolę w tym spotkaniu może odegrać formacja juniorska. W bardzo dobrej formie są obecnie młodzieżowcy Falubazu. Norbert Krakowiak oraz Mateusz Tonder w tym sezonie są jedną z najmocniejszych par juniorskich w PGE Ekstralidze. Nie można jednak zapominać o Dominiku Kuberze, który stanowi o sile FOGO Unii Leszno, nie tylko w wyścigach młodzieżowych. Ogromne znaczenie dla wyniku spotkania będzie miała również postawa Szymona Szlauderbacha. Niejednokrotnie pokazywał on, że potrafi ścigać się z najlepszymi, ale notował również bardzo słabe występy.

Play-offy to nie czas i miejsce na eksperymenty. Doskonale wiedzą o tym szkoleniowcy obu ekip. Zarówno Piotr Żyto, jak i Piotr Baron postawili na sprawdzone zestawiania składów.

Kto zrobi pierwszy krok w kierunku wielkiego finału? Czy Falubaz ponownie zdetronizuje „Byki” na swoim domowym torze? A może mistrzowie Polski odrobili lekcje po ostatnim spotkaniu przy Wrocławskiej 69 i to oni będą bliżej czwartego z rzędu tytułu?

Awizowane składy:

RM SOLAR FALUBAZ Zielona Góra:

 1. Antonio Lindbaeck
 2. Martin Vaculik
 3. Piotr Protasiewicz
 4. Michael Jepsen Jensen
 5. Patryk Dudek
 6. Mateusz Tonder
 7. Norbert Krakowiak

FOGO Unia Leszno:

 1. Emil Sajfutdinow
 2. Janusz Kołodziej
 3. Bartosz Smektała
 4. Jaimon Lidsey
 5. Piotr Pawlicki
 6. Dominik Kubera
 7. Szymon Szlauderbach

fot. Karolina Łukaszewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *