Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Rozbiór Landshut trwa w najlepsze? Zawodnik niemieckiej drużyny na liście życzeń ROW-u Rybnik

Landshut
Fot. Norick Bloedern/Facebook

Autor: Jakub Bielak

Rozbiór Landshut trwa w najlepsze? Zawodnik niemieckiej drużyny na liście życzeń ROW-u Rybnik

Nie wiadomo, ile pozostanie z obecnej drużyny Trans MF Landshut Devils na przyszły sezon. O odejściu Dimitri’ego Berge oficjalnie poinformował już menedżer drużyny, Sławomir Kryjom. Na tym jednak nie koniec. Odchodzących zawodników może być znacznie więcej. Jednym żużlowcem interesuje się ROW Rybnik.

Mowa o Noricku Bloedernie. 20-latek będzie miał przed sobą ostatni sezon jako młodzieżowiec, który w barwach Trans MF Landshut Devils mógłby spędzić jeszcze właśnie pod numerami 6/7 oraz 14/15. W przypadku transferu do polskiej drużyny Niemiec pełniłby funkcję zawodnika U-24, ewentualnie U-23 – a więc pod numerami 8/16.

Z naszych informacji wynika, że zawodnikiem poważnie zainteresowany jest Krzysztof Mrozek, prezes ROW-u Rybnik. Wiek U-24 kończy wraz z tym sezonem Patryk Wojdyło, a w klubie nie pozostanie również wypożyczony z Enea Falubazu Zielona Góra Jank Kvech. To właśnie Bloedern miałby załatać tę dziurę w składzie w najbliższych latach.

20-latek od trzech lat rywalizuje na pierwszoligowych torach. W tym roku legitymuje się średnią 1,616 punktu na bieg, Można powiedzieć, że utrzymuje stały poziom, bo w dwóch poprzednich latach jego średnia była niemal identyczna, a nawet trochę wyższa.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×