Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Kto awansuje bezpośrednio do finału, a kto będzie męczył się w barażu? Zapowiedź 1. półfinału Drużynowego Pucharu Świata

Żużel
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jagoda Burka

Żużel. Kto awansuje bezpośrednio do finału, a kto będzie męczył się w barażu? Zapowiedź 1. półfinału Drużynowego Pucharu Świata

Już we wtorek na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbędzie się pierwszy półfinał Drużynowego Pucharu Świata. Udział w nim wezmą reprezentacje Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Czech. Przypomnijmy, że bezpośrednio do finału przejdzie zwycięska drużyna, a miejsca drugie i trzecie pojadą w barażu, który odbędzie się w piątek. 

Franciszek Majewski na temat szumu wokół niego “Nie przeszkadza mi to, skupiam się na sobie”

Z tej obsady możemy wyłonić dwóch faworytów – Wielką Brytanię i Szwecję. Ci pierwsi wydają się mieć delikatnie więcej szczęścia, gdyż ten tor świetnie znają zawodnicy miejscowej Betard Sparty – Tai Woffinden i Daniel Bewley. Mocnym nazwiskiem w brytyjskiej kadrze jest również Robert Lambert. Wyżej wymieniona brytyjska trójka notuje także pozytywne występy przez dotychczasową część sezonu. Może więc to dać podopiecznym Simona Steada i Olivera Allena dużą przewagę nad swoimi rywalami. 

Reprezentacja Szwecji też wydaje się być pewna zagwarantowania sobie miejsca w sobotnim finale. Świetnie spisujący się w tym roku Fredrik Lindgren, który zajmuje drugie miejsce w cyklu Speedway Grand Prix, jest liderem swoich rodaków przez duże L. W drużynie Morgana Anderssona mamy także dobrze znanych i doświadczonych zawodników jak Jacob Thorssell czy Antonio Lindbaek, którzy nie raz zaskakiwali kibiców swoją walecznością i zacięciem. 

Reprezentacja Czech i Niemiec będzie walczyć o miejsce w barażu, które zapewni im zajęcie trzeciego miejsca w półfinale. Z jednej strony mamy świetnie znającego wrocławski owal Vaclava Milika, który był zawodnikiem Betard Sparty w latach 2015-2019. Z drugiej strony Kai Huckenbeck, który jest liderem Transf MF Landshut Devils i notuje ostatnio dobre wyniki. 

Walka w pierwszym półfinale będzie najprawdopodobniej podzielona na dwie pary: Wielka Brytania i Szwecja oraz Niemcy i Czechy. To pierwsze zestawienie będzie z pewnością walczyło o bezpośrednie wejście do sobotniego finału. Mimo wszystko nie jesteśmy wskazać bezpośrednich faworytów, a to daje nam gwarancję świetnych emocji. Start zawodów zaplanowano na godzinę 19:00.

Składy na 1. półfinał DPŚ

Niemcy – kaski czerwone

1. Kai Huckenbeck
2. Kevin Woelbert
3. Norick Bloedern
4. Martin Smolinski
5. Erik Riss

Szwecja – kaski niebieskie

1. Fredrik Lindgren
2. Jacob Thorssel
3. Antonio Lindbaeck
4. Oliver Berntzon
5. Kim Nilsson

Wielka Brytania – kaski białe

1. Tai Woffinden
2. Daniel Bewley
3. Robert Lambert
4. Adam Ellis
5. Tom Brennan

Czechy – kaski żółte

1. Jan Kvech
2. Hynek Stichauer
3. Petr Chlupac
4. Daniel Klima
5. Vaclav Milik

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *