Żużel - Best Speedway Tv

ROW Rybnik z najmłodszym składem w lidze! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
ROW Rybnik

ROW Rybnik z najmłodszym składem w lidze!

ROW Rybnik z najmłodszym składem w lidze!

Po ciężkim sezonie Rekiny zaczęły budowę składu. Jak się okazuje będzie on najmłodszym w eWinner 1. Lidze.

Pierwsze potwierdzone transfery nie wzbudziły zaskoczenia. Swoje pozostanie potwierdzili juniorzy – Kacper Tkocz i Lech Chlebowski – oraz Patryk Wojdyło, Krystian Pieszczek i trener Antoni Skupień. Kontrakt Pawła Trześniewskiego do samego końca był niewiadomą, bowiem dopiero w ostatnich dniach dostaliśmy informację o sukcesie prezesa Krzysztofa Mrozka. Dodatkowo skład na sezon 2023 mają zasilić trzej nowi zawodnicy: Brady Kurtz, Patrick Hansen i Jan Kvech. Biorąc pod uwagę roszady z ubiegłych lat, te tegoroczne są jedynie odświeżeniem. 

Z Wilka w Gołębia – Mateusz Szczepaniak o transferze do GKMu i przygotowaniach do startów w PGE Ekstralidze w sezonie 2023

Obecnie średnia wieku drużyny z Rybnika (biorąc pod uwagę rok urodzenia) wynosi 24,2. Za rok będzie to 25,2. Nie ma drugiego takiego zespołu w pierwszej lidze żużlowej. Drugie miejsce pod tym względem zajmuje Zdunek Wybrzeże Gdańsk ze średnią 27,8. 

„ROW ma zdecydowanie młody, perspektywiczny zespół, który z każdym sezonem może być coraz groźniejszy. Plus jest też taki, że w gronie tych młodych są już tacy zawodnicy, którzy mają na koncie starty w Ekstralidze i mogą nam bardzo, ale to bardzo pomóc.” – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Czy młody skład zda próbę w sezonie 2023 i sięgnie po najwyższe cele?

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Reklamy

fot. Andrzej Kozyrski

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×