Żużel - Best Speedway Tv

Rosjanie będą mogli powrócić do Grand Prix w sezonie 2024? | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Rosjanie

Rosjanie będą mogli powrócić do Grand Prix w sezonie 2024?

Rosjanie będą mogli powrócić do Grand Prix w sezonie 2024?

Wszystko wskazuje na to, że już w sezonie 2024 do rywalizacji wśród najlepszych żużlowców globu będą mogli wrócić Rosjanie. FIM opublikował bowiem „kwoty startowe” poszczególnych państw na eliminacje zarówno do głównego cyklu GP, jak i na młodzieżowych odmian  – SGP2 oraz SGP 3. Do eliminacji SGP będą mogli przystąpić trzej Rosjanie, rzecz jasna nie startując pod flagą swojego kraju. 

Artiom Łaguta oraz Emil Sajfutdinow drugi rok z rzędu nie wystąpią w indywidualnych mistrzostwach świata, jednak najpewniej będą mogli wziąć udział w eliminacjach do cyklu zaplanowanego na rok 2024. Nie jest jasne, czy dwaj najlepsi rosyjscy żużlowcy mogą liczyć na stałe dzikie karty od organizatorów, w związku z czym najprawdopodobniej obaj będą chcieli wywalczyć awans na torze. Trójka zawodników z Rosji będzie mogła także powalczyć o awans do cyklu SGP2, a więc młodzieżowej rywalizacji dla najlepszych zawodników globu do 21. roku życia. 

Piotr Protasiewicz: ” Jeszcze parę tygodni temu byłem zawodnikiem, więc nie urwałem się z choinki”

Trzeba zaznaczyć, że na grafikach przedstawionych przez FIM nie widnieje żadne jasne oznaczenie, że biała flaga i brak wpisanej nazwy federacji motocyklowej oznacza Rosję i zawodników tamtejszej federacji, ale innej opcji raczej nie ma. Rosjanie z pewnością nie będą mogli więc startować pod swoją flagą, ale wydaje się, że dla Sajfutdinowa czy Łaguty nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. Liczy się możliwość powrotu do żużla na najwyższym poziomie. 

Fot. Natalia Gotter

MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV

Rosjanie będą mogli powrócić do Grand Prix w sezonie 2024?

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×