Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Robert Kościecha po inauguracji sezonu – „Inaczej to sobie wyobrażałem”

Robert Kościecha
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Marcin Boroch

Robert Kościecha po inauguracji sezonu – „Inaczej to sobie wyobrażałem”

W niedzielę rozpoczął się sezon żużlowy w PGE Ekstralidze dla ZOOleszcz GKMu Grudziądz. Gołębie chciały się ponownie pokusić o sprawienie niespodzianki w starciu z aktualnym Drużynowym Mistrzem Polski, Orlen Oil Motorem Lublin. Próba ta jednak okazała się zbyt trudna do realizacji, a cały zespół zdobył tylko 38 punktów. Po spotkaniu o przebiegu rywalizacji opowiedział trener gospodarzy — Robert Kościecha.

ZOOleszcz GKM Grudziądz nie był faworytem rywalizacji z Orlen Oil Motorem Lublin. Liczono jednak, że Gołębie pokuszą się o kolejną niespodziankę. Taka miała miejsce przed rokiem, gdzie grudziądzanie nie tylko wygrali, ale też zgarnęli bonus, mimo że w Lublinie przegrali różnicą aż 20 oczek. Niedzielny mecz był jednak daleki od idealnego. Siódma ekipa poprzedniego sezonu zdobyła raptem 38 oczek i uległa Koziołkom – 38:52.

Nie był to udany debiut trenerski Roberta Kościechy w barwach GKM, który jak stwierdził- inaczej to sobie wyobrażał. Głos w tej sprawie zabrał po zakończonym pojedynku

Inaczej to sobie wyobrażałem. Myślałem, że powalczymy o zwycięstwo i dobry wynik, to się nie udało, przegraliśmy. Próbowałem łatać dziury rezerwami taktycznymi, one się udawały, ale trzeba zajrzeć w statystyki i zobaczyć, kto jechał, a kto nie. Dużo dziur, które sprawiły, że zdobyliśmy tylko 38 punktów. Przed nami ciężka noc, a następnego dnia bierzemy się do pracy. Sezon jest długi, na pewno się nie poddamy, będziemy robić wszystko, aby ci chłopacy zniwelowali swoje problemy i wrócili na właściwe tory — trener GKM podsumował spotkanie.

Porażka z Orlen Oil Motorem Lublin była jednak niejako wpisana w sezon – to w końcu najlepsza drużyna żużlowa w kraju. Już w drugiej kolejce PGE Ekstraligi grudziądzan czeka jednak o wiele poważniejszy sprawdzian, ponieważ pojadą oni na teren jednego z bezpośrednich rywali w potencjalnej walce o utrzymanie. W niedzielę, 21 kwietnia GKM zmierzy się na wyjeździe z NovyHotel Falubazem Zielona Góra.

gkm 2024
Fot. Emilia Hamerska-Lengas
Gkm grudziadz 2024
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *