Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Remis w Gorzowie! Bonus dla Torunia! ebut.pl Stal Gorzów – For Nature Solutions Apator Toruń 45:45 [RELACJA]

Stal Gorzów
Fot. Aleksandra Gucia

Autor: Edyta Wojdeł

Remis w Gorzowie! Bonus dla Torunia! ebut.pl Stal Gorzów – For Nature Solutions Apator Toruń 45:45 [RELACJA]

Za nami pierwsze piątkowe spotkanie 14. kolejki PGE Ekstraligi. Bardzo wyrównane ściganie w Gorzowie zakończone remisem. Punkt bonusowy jedzie do Torunia.

Pierwszą serię startów od zwycięstwa rozpoczęli goście. Wszystko za sprawą Roberta Lamberta, który na ostatnim okrążeniu zdołał wyprzedzić Martina Vaculika. W biegu młodzieżowym zdecydowanie dominował Oskar Paluch, Jakub Stojanowski usilnie próbował gonić Krzysztofa Lewandowskiego, jednakże finalnie przywiózł jeden punkt. W trzecim starciu, ze startu dobrze wyszedł Emil Sajfutdinow, goniony usilnie przez Andersa Thomsena, nie dał się wyprzedzić i dowiózł do mety trzy punkty, zapewniając biegowy remis. Bieg czwarty również został zakończony remisem, bardzo dobrą i szybką jazdę zaprezentował Paweł Przedpełski. Przed pierwszym równaniem toru wynik wynosił 12 do 12.

Druga kolejka tego spotkania rozpoczęła się od dwupunktowej wygranej Stali Gorzów. Nie długo musieliśmy tego popołudnia czekać na tradycyjne w tym sezonie problemy z taśmą startową. Powtórkę biegu szóstego zdominował Patryk Dudek i tym razem dwoma punktami wygrali goście, doprowadzając ponownie do remisu. W kolejnym wyścigu na tor upadł Emil Sajfutdinow, któremu na wejściu w łuk podniosło motocykl, a żużlowiec Apatora został wykluczony. Powtórkę biegu zdominowali Gorzowianie. To zwycięstwo zapewniło im czteropunktową przewagę przed trzecią serią startów.

Po drugim równaniu toru mieliśmy okazję oglądać rewelacyjną jazdę młodziutkiego Oskara Palucha, który do końca naciskany przez Roberta Lamberta utrzymał jednak pierwszą pozycję i zapewnił kolejny biegowy remis. Bieg dziewiąty należał do niewiele starszego Wiktora Lamparta, który nie pozwolił wyprzedzić się rozpędzonemu Szymonowi Woźniakowi. Kolejny start ponownie należał do żużlowca gości – Emila Sajfutdinowa. Trzecia seria startów zmniejszyła finalnie prowadzenie gospodarzy do dwóch punktów.

Bieg jedenasty całkowicie zdominowali żużlowcy Apatora Toruń, jednocześnie wracając na prowadzenie zarówno w dzisiejszym spotkaniu, jak i dwumeczu. Kolejny wyścig, za pomocą Martina Vaculika, wygrali żużlowcy gorzowskiej Stali, doprowadzając ponownie do meczowego remisu. Trzynasty wyścig ponownie zdominował Emil Sajfutdinow, Robert Lambert pomimo usilnych prób nie zdołał dogonić Oskara Fajfera. O wyniku spotkania miały zdecydować dopiero biegi nominowane.

Pierwszą odsłonę przedostatniego biegu tego wieczoru przerwał upadek Pawła Przedpełskiego, który decyzją sędziego został wykluczony, co bardzo obniżyło szanse toruńskich Aniołów. Ciężar powtórki uniósł jednak na swoich barkach Robert Lambert, przywożąc trzy punkty i utrzymując remisowy wynik do ostatniego wyścigu. Ostatnie ściganie również zostało przerwane, tym razem przez upadek Szymona Woźniaka. Tym razem sędzia jednak zdecydował o powtórce w czterech. Bardzo ostra walka pomiędzy wszystkimi czterema zawodnikami finalnie zakończyła się wygraną Szymona Woźniaka, meczowym remisem i punktem bonusowym jadącym do domu wraz z toruńskimi aniołami.

EBUT.PL STAL GORZÓW 45 pkt.

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXXVRazem
9Szymon Woźniak032139
10Oskar Fajfer22+101+127+2
11Martin Vaculik2323010
12Wiktor Jasiński1+111+13+2
13Anders Thomsen220217
14Oskar Paluch31+1307+1
15Jakub Stojanowski1012
16

FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR TORUŃ 45 pkt.

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXXVRazem
1Patryk Dudek1313210
2Wiktor Lampart01326
3Robert Lambert3220310
4Paweł Przedpełski301+12+1u6+2
5Emil Sajfutdinow3u331+110+1
6Krzysztof Lewandowski2002
7Mateusz Affelt0101
8Oskar Rumiński

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV ONLINE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×