Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Betard Sparta Wrocław melduje się w fazie Play Off – relacja z meczu Betard Sparta Wrocław – Eltrox Włókniarz Częstochowa 48:42

relacja z meczu

Autor: Jagoda Burka

bstv 1536x162 1

Betard Sparta Wrocław melduje się w fazie Play Off – relacja z meczu Betard Sparta Wrocław – Eltrox Włókniarz Częstochowa 48:42

Cóż to było za emocjonujące starcie! Betard Sparta Wrocław po zaciętej walce wygrywa z Eltrox Włókniarzem Częstochową 48:42. Rajderem meczu został Maciej Janowski, który w pięciu startach zdobył dwanaście punktów i jeden bonus. Wynik dwumeczu to 100:80 dla drużyny z Wrocławia.  

Już w pierwszym biegu byliśmy świadkami niesamowitego ścigania. Po starcie najlepiej wyglądali wrocławianie, jednak błąd popełnił Tai Woffinden co wykorzystali goście. Brytyjczykowi udało się jednak wyprzedzić Bartosza Smektałę i zdobyć jeden punkt. Artema Łagutę gonił Fredrik Lindgren, jednak bezskutecznie. Wyścig juniorski został przerwany przez upadek Michała Curzytka, który został wykluczony. 

W powtórce para gości nie dała Przemysławowi Liszce szansy na wyprzedzenie i dowiozła do mety podwójne zwycięstwo. W trzecim ściganiu początkowo znów najlepiej duet gospodarzy, ale Kacper Woryna i Leon Madsen przemknęli obok Daniela Bewleya. Maciej Janowski jechał niezagrożony. Czwarty wyścig to mocne uderzenie lwów. Jakub Miśkowiak szybko poradził sobie z Glebem Chugunovem i Michałem Curzytkiem i dołączył do Jonasa Jeppesena. 

Trener Śledź nie czekał i na początku drugiej serii zamiast Daniela Bewleya zobaczyliśmy drugiego Brytyjczyka – Taia Woffindena. Ruch ten okazał się być skuteczny, ponieważ Sparta dowiozła podwójne zwycięstwo zostawiając w tyle duet Jeppesen-Lindgren. Szósty bieg został przerwany przez upadek Przemysława Liszki. Sędzia Paweł Słupski za winnego uznał Kacpra Worynę, który został wykluczony. Powtórka bez historii – pewne zwycięstwo Janowskiego nad Smektałą i Liszką. Siódme ściganie również zostało przerwane przez upadek i wykluczenie Gleba Chugunova. W drugiej odsłonie Tai Woffinden przez większość czasu prowadził, jednak został minięty przez Leona Madsena, który przygotowywał sobie atak dzięki napędzaniu się po szerokiej. 

Ósmy bieg to znów wypadek, tym razem groźnie upadł Jonas Jeppesen. Duńczyk został wykluczony, a później okazało się, że jest niezdolny do dalszej jazdy. W powtórce Michał Curzytek przez chwilę trzymał się blisko Fredrika Lindgrena, ale Szwed szybko uporał się z wrocławskim juniorem. Zwyciężył Maciej Janowski. Ze startu w wyścigu dziewiątym najlepiej goście, jednak Gleb Chugunov poradził sobie ze Smektałą i Woryną. Po chwili Woffinde także wyprzedził Smektałę. Następne ściganie to popis Leona Madsena. Duńczyk niemal od razu przeminął obok Łaguty i Bewleya. Po trzech seriach dwupunktowe prowadzenie Betard Sparty Wrocław. 

Jedenasty wyścig wygrał Tai Woffinden, który już na pierwszym okrążeniu wyminął swoich rywali. Dan Bewley dzięki sprytnemu atakowi wyprzedził na wejściu w ostatnie okrążenie Jakuba Miśkowiaka. W biegu dwunastym najlepiej wystartował Kacper Woryna, jednak został pokonany przez Artema Łagutę. Przemysław Liszka bez punktu. Trzynaste ściganie to odpowiedź gości. Leon Madsen pomknął do przodu. Janowski z powodzeniem zaatakował Lindgrena i zdobył dwa punkty. 

W pierwszym z biegów nominowanych gospodarze odnieśli podwójne zwycięstwo i dopisali do ligowej tabeli trzy punkty. Tai Woffinden szybko poradził sobie z Kacprem Woryną i wyszedł na prowadzenie. W ślad za nim podążył Daniel Bewley i także minął Polaka. Ostatni wyścig wieczoru zakończył się remisem. Bardzo szybki Leon Madsen po długiej, ale wygranej walce o pierwszą pozycję pomknął prosto do mety. Maciej Janowski poradadził sobie z Fredrikiem Lindgrenem. 

Punktacja

Betard Sparta Wrocław:

 • 9. T. Woffinden – 12+1 (1,2*,2,1,3,3)
 • 10. G. Chugunov – 4 (1,W,3,0)
 • 11. A.Łaguta – 12+1 (3,3,1*,3,2)
 • 12. D.Bewley – 5+1 (0,-,2,1,2*)
 • 13. M.Janowski – 12+1 (3,3,3,2,1*)
 • 14. M. Curzytek – 1 (W,0,1)
 • 15. P. Liszka – 2 (1,1,0)
 • 16. M. Panicz – nie startował 

Eltrox Włókniarz Częstochowa:

 • 1. B. Smektała – 4 (0,2,0,2,0)
 • 2. K. Woryna – 6+1 (1*,W,2,2,1)
 • 3. F. Lindgren – 6 (2,1,2,1,0)
 • 4. J. Jeppesen – 3 (3,0,W,-)
 • 5. L. Madsen 0 14 (2,3,3,3,3)
 • 6. J. Miśkowiak – 5+1 (3,2*,0,0)
 • 7. M. Świdnicki – 4+2 (2*,1,1*) 
 • 8. Bartłomiej Kowalski – nie startował

fot. PGE Ekstraliga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *