Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa/Metalkas 2. Ekstraliga

Nagły zwrot akcji! Czy PSŻ Poznań wystartuje w 1. Lidze Żużlowej w sezonie 2024?

PSŻ Poznań

Autor: Dawid Procajło

Nagły zwrot akcji! Czy PSŻ Poznań wystartuje w 1. Lidze Żużlowej w sezonie 2024?

Ostatnia zmiana organizacyjna zarządcy 1. Ligi Żużlowej i co za tym idzie nowe wymogi regulaminowe jakie będą obowiązywały od przyszłego sezonu, wywołały z pewnością niemałe zamieszanie. Problem głównie dotyka niemieckiej drużyny Trans MF Landshut Devils, która musi spełnić kilka dość istotnych aspektów prawnych oraz organizacyjnych, by móc dalej rywalizować w pierwszoligowych rozgrywkach. Pech jednych może okazać się szczęściem dla drugich i taka też szansa może się pojawić w przypadku zespołu InvestHousePlus PSŻ Poznań.
galeria 2 1


Drużyna InvestHousePlus PSŻ Poznań tegoroczny sezon w rozgrywkach 1. Ligi Żużlowej zakończyła na ósmym miejscu oznaczającym spadek do niższej klasy rozgrywkowej. Trudno jednak się oprzeć wrażeniu, że taki los był dla „Skorpionów” nieco krzywdzący patrząc na przebieg wszystkich spotkań w których poznaniacy notowali minimalne porażki. Ambitna walka i podjęta rękawica z każdym z rywali jakim przyszło im się mierzyć pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie i zarazem ogromny niedosyt. Uśmiech losu dający możliwość przywrócenia „Skorpionów” w pierwszoligowe struktury dość niespodziewanie pojawił się jednak na horyzoncie.

To będzie nowy szef GKSŻ? To dyrektor zarządzający jednego z ekstraligowych klubów

Jak potwierdza kierownictwo Trans MF Landshut Devils dla bawarskiego zespołu spełnienie nowych wymogów będzie nie lada wyzwaniem ale zarazem z optymizmem podchodzi do tego wyzwania jakim jest start w pierwszoligowych rozgrywkach w nadchodzącym sezonie. Niepokój zdążył już jednak zapanować wśród czołowych zawodników „Diabłów”, którzy opuszczają szeregi swojej dotychczasowej drużyny. Dimitri Berge, Norick Bloedorn, Jonas Jeppesen czy Kai Huckenbeck szukają bądź już znaleźli nowe miejsca w których będą się ścigać w przyszłym roku.

Rysujący się obraz sytuacji może okazać się szczęśliwą okazją dla InvestHousePlus PSŻ Poznań w przypadku gdyby jednak ekipa z południa Niemiec nie spełniła nowych wymogów. Zarządca 1. Ligi Żużlowej nie chcąc sobie pozwolić na start rozgrywek w niepełnym siedmiozespołowym składzie, z pewnością w pierwszej kolejności wysłał by zapytanie o dołączenie do pierwszoligowych struktur właśnie ekipie z Poznania, która w tym roku jechała w tych rozgrywkach. Oczywiście w przypadku akceptacji i chęci „Skorpiony” musiałaby spełnić warunek posiadania oświetlenia, który jak się wydaje w tej wyjątkowej sytuacji byłby realny do spełnienia.

wybrzeze gdansk psz poznan


Dla wszystkich klubów z pewnością czas wyjaśnienia formalnych spraw jest istotny by wiedzieć w którym kierunku należy poczynić kolejne ruchy transferowe. Do tej pory InvestHousePlus PSŻ Poznań potwierdził występ w przyszłorocznych rozgrywkach w ich barwach Ryana Douglasa, Aleksandra Łoktajewa oraz młodzieżowca Kacpra Teski. Wydaje się, że niezależnie od tego w której ostatecznie lidze przyjdzie się „Skorpionom” pojedynkować to te nazwiska dają solidne podstawy do dalszej budowy drużyny. Decyzja należy oczywiście do centrali zarządzającej rozgrywkami i miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie rozwieje ona wszelkie dywagacje na ten temat.


Foto: Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *