Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

To będzie nowy szef GKSŻ? To dyrektor zarządzający jednego z ekstraligowych klubów

GKSŻ
Fot. Emila Hamerska – Lengas

Autor: Jakub Bielak

To będzie nowy szef GKSŻ? To dyrektor zarządzający jednego z ekstraligowych klubów

Wraz z końcem tego sezonu żużlowego kończy się czteroletnia kadencja Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Musi zostać zatem wybrany nowy przewodniczący. Zgodnie ze statutem Polskiego Związku Motorowego przewodniczący musi być z grona Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego.

Jak podaje portal elka.pl głównym kandydatem do objęcia tego stanowiska jest obecny dyrektor zarządzający Fogo Unii Leszno – Ireneusz Igielski. Żużlowy działacz od lat jest w strukturach klubu z Leszna oraz Zarządu Głównego PZM. Był również członkiem Głównej Komisji Sportu Żużlowego w przeszłości.

Przypomnijmy, że od nowego sezonu GKSŻ nie będzie już odpowiedzialne za zarządzanie rozgrywkami 1. Ligi Żużlowej, która przechodzi pod skrzydła Ekstraligi Żużlowej. GKSŻ będzie od tej pory odpowiedzialny już tylko za najniższą klasę rozgrywkową, a także za tworzenie regulaminu żużlowego.

Elka.pl podaje, że Ireneusz Igielski ma odnieść się do całej sprawy w najbliższych dniach, więc wiele wskazuje na to, że rozmowy cały czas trwają.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *