Przejdź do treści
Artykuły

Rywalizacja Duńczyków w PSŻ Poznań. Jak wpłynie ona na rezultaty obu zawodników oraz drużyny?

PSŻ Poznań
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Paweł Płóciniak

438101937 414406611468952 8646289639228523248 n 1

Rywalizacja Duńczyków w PSŻ Poznań. Jak wpłynie ona na rezultaty obu zawodników oraz drużyny?

W zespole #OrzechowaOsada PSŻ Poznań na tegoroczne rozgrywki Metalkas 2. Ekstraligi zakontraktowano nadwyżkę zawodników zagranicznych. O miejsce w podstawowym składzie aktualnie rywalizują Duńczycy Matias Nielsen i Michael Jepsen Jensen.

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań nie utrzymał się na zapleczu PGE Ekstraligi w ubiegłym roku. Szczęśliwie dla nich nadal w tym sezonie występują na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce, ze względu na niedopuszczenie do startu Trans MF Landshut Devils. Zarząd klubu z Poznania na kolejny rok w Metalkas 2. Ekstralidze zakontraktował kilku nowych zawodników. W drużynie pozostał tylko lider Aleksandr Łoktajew.

Podczas listopadowego okienka transferowego do PSŻ-u dołączyli Szymon Szlauderbach, Mateusz Dul w roli zawodnika U24, Kacper Grzelak oraz trzech obcokrajowców: Matias Nielsen, Michael Jepsen Jensen oraz Ryan Douglas. Poza Łoktajewem są dwa miejsce w podstawowym składzie. Australijczyk również może być pewny, na razie pokazuje, że poziom rozgrywkowy nie ma znaczenia i pomimo przejścia wyżej notuje bardzo udane występy.

O jedno pozostałe miejsce rywalizują zatem Duńczycy Matias Nielsen i Michael Jepsen Jensen. W pierwszym spotkaniu wystąpił ten drugi. Z ROW-em Rybnik indywidualny mistrz świata juniorów z 2012 roku zanotował 9+1 w pięciu startach i nie zapowiadało się na zmianę. Jednak do niej doszło na mecz z Energa Wybrzeżem Gdańsk. Nielsen zaliczył punktowo taki sam wynik jak jego starszy rodak mecz wcześniej.

W trzecim spotkaniu ponownie szansę do zaprezentowania się dostał Matias Nielsen i pomimo zwycięstwa drużyny Duńczyk nie pokazał się z dobrej strony, zdobywając tylko cztery punkty. Wydawałoby się, że dojdzie do kolejnej zmiany w składzie #OrzechowaOsada PSŻ Poznań, ale podczas ostatniej rywalizacji w lidze duńskiej to Nielsen dał więcej argumentów przemawiających za pozostawieniem go w zespole.

Kibice poznańskiej drużyny mogą mieć powody do obaw. W ostatnim spotkaniu ligi duńskiej podczas jednego z wyścigów Nielsen przyczynił się do upadku Jepsena Jensena, przez co ten drugi nie pojawił się już na torze. Rywalizacja o miejsce w składzie obu Duńczyków może spowodować zgrzyty w drużynie, a także może mieć wpływ na ich dyspozycję podczas spotkań ligowych w Polsce.

Najlepszym wyjściem z tej sytuacji na pewno byłoby wypożyczenie słabszego z tej dwójki do innego klubu. Pytanie, czy byliby chętni, a większym problemem byłoby czy kogoś będzie stać na któregoś z Duńczyków w Krajowej Lidze Żużlowej. PSŻ raczej nie, by nie chciał wypożyczać zawodnika do ligowego rywala. Na szczęście dla drużyny z Poznania sytuacja w Metalkas 2. Ekstralidze jest bardzo dobra.

Po trzech kolejkach #OrzechowaOsada PSŻ Poznań ma na swoim koncie trzy punkty. Remis zaliczyli na swoim torze z Energa Wybrzeżem Gdańsk, a ostatnio w zaległym spotkaniu drugiej rundy zaplecza PGE Ekstraligi pokonali w wyjazdowym meczu z H. Skrzydlewska Orłem Łódź. Łodzianie nie mają na swoim koncie ani jednego punktu i to oni na ten moment są głównym kandydatem do spadku.

438849278 402594652533751 3143392832509237202 n
Fot. Krzysiek Szrama
440598601 950603270403953 6110403575812524528 n
Fot. Sandra Rejzner

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *