Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa/Metalkas 2. Ekstraliga

PSŻ Poznań rozpoczyna transferową ofensywę. Celem szybki powrót do 1. Ligi

PSŻ Poznań
Fot. Czarny Productions

Autor: Jakub Bielak

PSŻ Poznań rozpoczyna transferową ofensywę. Celem szybki powrót do 1. Ligi

InvestHousePlus PSŻ Poznań nie zdołał utrzymać się na zapleczu PGE Ekstraligi. Klub z Golęcina ma jednak ambicje, by na najniższym szczeblu rozgrywkowym spędzić tylko rok niezbędny do uzyskania ponownej promocji.

Żużel. Duża rozbieżność w notach dla zawodników obu zespołów. Oceny pomeczowe

Transfer gwiazdy 2. Ligi

Do Poznania trafił Ryan Douglas. Australijczyk pojechał świetny sezon w barwach Metalika Recycling Kolejarza Rawicz. Niestety ze względu na problemy finansowe klubu, opuścił ostatnie parę spotkań. W tych, w których udało mu się wystartować, osiągnął jednak świetną średnią biegopunktową – 2,250. Douglas był tym samym 4. najlepszym żużlowcem na drugoligowych torach w sezonie zasadniczym.

Jak informuje kibiców klub z Poznania, Ryan Douglas miał ponoć odrzucić propozycje klubów z pierwszej ligi na rzecz PSŻ-u. Być może Australijczyk chce spędzić jeszcze jeden sezon w 2. lidze, być liderem zespołu i sam wywalczyć sobie miejsce w składzie ewentualnego beniaminka 1. ligi w sezonie 2025. To jednak melodia przeszłości. Najpierw trzeba swoje wywalczyć na torze w 2024 w 2. lidze. PSŻ Poznań zaczyna budowę składu, a to jeszcze na pewno nie koniec niespodzianek dla miejscowych kibiców.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×