Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Duża rozbieżność w notach dla zawodników obu zespołów. Oceny pomeczowe

Apator Toruń
fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

Autor: Marcin Boroch

Żużel. Duża rozbieżność w notach dla zawodników obu zespołów. Oceny pomeczowe

Drugi półfinał PGE Ekstraligi pomiędzy For Nature Solutions KS Apatorem Toruń, a Betard Spartą Wrocław zakończył się remisem. Na torze dzielił i rządził Emil Sajfutdinov, zdobywca kompletu 18 punktów. Po drugiej stronie dość nieoczekiwanie bohaterem stał się Bartłomiej Kowalski.

Patrick Hansen przekazał wieści kibicom i wrzucił zdjęcia oraz nagranie ze szpitala!

Skala ocen 1-6

For Nature Solutions KS Apator Toruń:

Patryk Dudek: 2

Cztery punktu z dwoma bonusami to jeden z trzech najgorszych wyników „Duzersa” w tym sezonie. Bardzo przeciętny występ jak na jednego z liderów Apatora.

Wiktor Lampart: 4+

Trzecie najsilniejsze ogniwo w talii Jana Ząbika. Wiktor z tygodnia na tydzień prezentuje się coraz to lepiej. W starciu z Wrocławiem zanotował najlepszy wynik w tym roku w lidze. Na dodatek przedłużył swój obowiązujący kontrakt.

Robert Lambert: 4-

Bardzo dobre spotkanie Brytyjczyka, zwieńczone zerówką w najważniejszym wyścigu dnia. Stąd też nieco zaniżona ocena.

Emil Sajfutdinov: 6

Występ fenomenalny. Duży komplet punktów. 6 startów – 18 punktów po raz pierwszy w swojej karierze. Bohater miejscowej drużyny. Rosjanin z polskim obywatelstwem sam w pojedynkę wywalczył 40% oczek dla Torunia.

Oskar Rumiński: 3

Pierwszy historyczny zdobyty punkt w PGE Ekstralidze. Zrobił swoje w biegu juniorskim, pokonując Kevina Małkiewicza.

Krzysztof Lewandowski: 3

W czterech startach przywiózł 3 punkty, dwukrotnie pokonując Małkiewicza. Jego punkcik w 12. biegu pozwolił wyjść gospodarzom po raz pierwszy w spotkaniu na prowadzenie

Nicolai Heiselberg: brak oceny

Duńczyk nie wyjechał ani razu na tor

Betard Sparta Wrocław:

Piotr Pawlicki: 2+

Kolejny przeciętny mecz młodszego braci Pawlickich. W 14. wyścigu pozbawił się jakichkolwiek punktów, gdyż wjechał w taśmę. 5 oczek w pięciu startach — dość słabo jak na jego możliwości.

Daniel Bewley: 3

Od samego początku Brytyjczyk miał problem z opanowaniem toru w Toruniu. Swoją ocenę podwyższył, dzięki dobrej końcówce, dwie w dwóch wyjazdach na tor zrobił 4+1.

Artem Łaguta: 4+

Świetny początek spotkania. Mistrz Świata z 2021 roku znalazł swojego pogromcę dopiero w 3 serii startów. Od tamtej pory było już tylko gorzej. 3 wyścig- – 3 punkty + taśmą w najważniejszym biegu dnia.

Tai Woffinden: 4+

Mocny punkt podopiecznych Dariusza Śledza. Trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata z rywalem przegrał tylko trzykrotnie. Po raz trzeci z rzędu zakończył spotkanie z dziewięcioma punktami na koncie.

Maciej Janowski: 2

Wyjazdowa dyspozycja „Magica” jest wręcz beznadziejna. W Toruniu Janowski zanotował swój drugi najgorszy występ w obecnym sezonie (najgorzej poradził sobie również na MotoArenie w fazie zasadniczej – 2 oczka).

Bartłomiej Kowalski: 5+

Dość nieoczekiwany bohater gości. Po trzech startach zgromadził 7 punktów, lecz ze względu na dwukrotne wjechanie w taśmę w nominowanych przez jego kolegów z drużyny pojawił się jeszcze dwa razy, gdzie pokonał go tylko Sajfutdinov. 12 oczek to najlepszy występ 21- latka w historii startów w PGE Ekstralidze.

Kevin Małkiewicz: 1

Pierwszy raz w tym sezonie nie zgromadził żadnego punktu. U wypożyczonego z ZOOleszcz GKMu Grudziądz widać było spore problemy sprzętowe.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *