Przejdź do treści
Artykuły

PSŻ Poznań czyli Okiem Skorpiona – Golaj, WOŚP i Klub Skorpiona, czyli „sezon ogórkowy” w pełni

PSŻ Poznań

Autor: Dawid Procajło

PSŻ Poznań czyli Okiem Skorpiona – Golaj, WOŚP i Klub Skorpiona, czyli „sezon ogórkowy” w pełni

Zima to w świecie żużla jak zawsze okres sporej posuchy jeśli chodzi o prawdziwe emocje związane z rywalizacją na torze. Przed każdym kibicem kończy się ostatni miesiąc bezczynności, a od marca będziemy mogli już wszyscy zacząć się coraz mocniej szykować na kwietniowe inauguracje ligowych rozgrywek poprzez oglądanie pierwszych treningów oraz sparingów swoich ulubionych drużyn.
galeria 1 9


Tegoroczna zima dla klubu PSŻ Poznań okazała się dość łaskawa, co z pewnością wydatnie pomogło w realizacji pewnych przedsięwzięć związanych z przygotowaniami do startu w pierwszoligowych rozgrywkach po długiej 12-letniej przerwie. Obserwowanie za pośrednictwem mediów społecznościowych indywidualnych przygotowań napawa mnie jako kibica dużą dawką optymizmu, że cała drużyna jest bardzo skoncentrowana na celu jaki przyświeca naszym „Skorpionom” w tym sezonie.


LICENCJA WARUNKOWA
Pierwszym akcentem nowego sezonu będącym co roku kolejnym bezpośrednim zdarzeniem po listopadowym okienku transferowym jest oczywiście grudniowe przyznawanie przez Zespół ds. Licencji decyzji dotyczących warunków startu drużyn w rozgrywkach ligowych. Dla klubu PSŻ Poznań została podjęta decyzja o przyznaniu licencji warunkowej na starty w rozgrywkach 1. Ligi Żużlowej w sezonie 2023. Uzasadnienie decyzji dla nikogo z zarządu jak również dla mnie jako szarego kibica nie jest zaskoczeniem gdy mowa w niej była w głównej mierze o montażu na stadionie sztucznego oświetlenia toru, murawy oraz parku maszyn a także wymiana bandy pneumatycznej na nową. To oczywiście oznaczało tylko jedno, że na Golaju będzie się sporo działo jeszcze przed startem sezonu.

Marcin Majewski: – PSŻ Poznań potrzebuje wzmocnień, a objawieniem Tom Brennan z Orła


MODERNIZACJA GOLAJA
Obiekt naszego stadionu mieszczący się w pięknej lokalizacji na Golęcinie, od lat nie widział znaczących remontów. Z racji awansu do 1. Ligi Żużlowej nasz klub PSŻ Poznań musi oczywiście stawić czoła temu wielkiemu wyzwaniu organizacyjnemu w każdym jego aspekcie. Właścicielem głównej areny żużlowych zmagań jest miasto Poznań i oczywiście takie większe przedsięwzięcie musi być oparte o publiczne przetargi itd. ale po kolei.

galeria 2 8


Rozpoczęte prace torowe związane z dosypaniem nowej warstwy nawierzchni, wymiana band stałych na nowe kinetyczne, wymiana band pneumatycznych na nowe oraz wiele innych modyfikacji oraz napraw założonych w tym projekcie to oczywiście dopiero początek. Najistotniejszym punktem w tym wszystkim jest by stadion posiadał oświetlenie. Został już wybrany projektant, który będzie musiał zadbać zarówno o budowę masztów oświetleniowych ale także o podłączenie telekomunikacyjne. Jest jednak dość spora szansa, że jeśli wszystkie działania będą w terminie to do końca sezonu powinno się udać zakończyć ten projekt z powodzeniem.


SKORPIONY ZE SZKOLNEJ ŁAWY

galeria 3 1


Począwszy od listopada ubiegłego roku aż do chwili obecnej trwa wciąż akcja odwiedzania przedszkoli oraz szkół przez przedstawicieli PSŻ Poznań w ramach akcji „Skorpiony ze szkolnej ławy”. Spotkania te mają na celu przybliżyć naszym najmłodszym milusińskim piękną dyscyplinę jaką jest żużel do którego jest dostęp również w naszym mieście. Spotkanie z zawodnikami czy trenerem oraz naszym kibicowskim przywódcą „Wielkim Romanem” z pewnością dostarcza najmłodszym wiele frajdy mając przy tym możliwość przymierzenia się do żużlowego motocykla czy założenia kasku i dotknięcia innych przedmiotów z żużlowego rzemiosła. Akcja cieszy się dość sporym zainteresowaniem placówek edukacyjnych a także rodziców/kibiców, którzy chcieliby by takie spotkanie odbyło się właśnie u nich.


TURNIEJ PIŁKARSKI W RAMACH WOŚP

galeria 4 1


W tym roku PSŻ Poznań postanowił się jeszcze aktywniej włączyć w akcję Jurka Owsiaka organizując na hali poznańskiego AWF turniej piłkarski wraz z licytacjami. W charytatywnym widowisku wzięło udział dziesięć drużyn w tym trzy reprezentujące barwy naszego klubu, wszystkie z nich jak się później okazało były bardzo gościnne w stosunku do pozostałych ekip wśród których była drużyna Abramczyk Polonii Bydgoszcz a także przedstawiciele sponsorów oraz miasta Poznań. Wynik turniejowej rywalizacji był oczywiście mocno drugoplanowy a punktami kulminacyjnymi były znaczące kwoty jakie wpadały do puszek w rywalizacji o wyjątkowe przedmioty podarowane na licytacjach. Warto nadmienić, że podczas tej imprezy ze wszystkich przeprowadzonych licytacji udało się zebrać na rzecz WOŚP kwotę 14127,96 zł.


KLUB SKORPIONA

galeria 5


Nowa inicjatywa jaka powstała w PSŻ Poznań ma na celu stworzyć model bezwarunkowego i dobrowolnego wsparcia kibicowskiego poprzez dołożenie swojej cegiełki w funkcjonowanie klubu. Inspiracją były zapewne kluby piłkarskie takie jak FC Barcelona czy Bayern Monachium w których tego typu abonamenty są na porządku dziennym już od dawna, czas więc i na żużel w Polsce.

Na początek mamy możliwość wybrania kilku pakietów wsparcia zgarniając za to jako kibic aktywnie wspierający drużynę różne motywacyjne profity np. w postaci gwarantowanych spotkań z zawodnikami czy też innych specjalnych ofert od partnerów klubu. Więcej szczegółów można znaleźć oczywiście na klubowej stronie ale samą inicjatywę śmiało mogę ocenić za jak najbardziej udaną, mniej optymistyczny jestem czy w tej formie to się przyjmie. Czas zapewne pokaże jaki będzie z tego efekt, obrana droga jednak jest jak najbardziej słuszna.


OKIEM SKORPIONA
Cieszy mnie jako wiernego kibica to, że pomimo okrutności długości okresu zimowego w klubie cały czas dzieję się wiele rzeczy. Porównując do ostatnich lat, tego życia między sezonowego jest co raz więcej a przyszłe ugruntowanie pozycji PSŻ Poznań w pierwszoligowych szeregach może tylko i wyłącznie to rozwinąć do pełno rocznego funkcjonowania. W ostatnich dniach najważniejszą dla mnie informacja była ta o zaplanowanych sparingach co zawsze jest zwiastunem, że wiosna i żużel zbliżają się coraz większymi krokami.


SŁOWEM PODSUMOWANIA
Czekam już z wytęsknieniem na pierwszy wyjazd na tor naszych zawodników, głód żużla jest we mnie ogromny i myślę, że wśród pozostałych kibiców naszych „Skorpionów” również. Pierwszy trening czy sparingi z drużynami z Gniezna, Rawicza oraz Daugavpils to jest właśnie to co kibice speedwaya a w szczególności PSŻ Poznań otrzymają już w nadchodzącym miesiącu. Cieszmy się resztkami spokojnego czasu bo sezon 2023 zbliża się naprawdę wielkimi krokami.


Foto: Sandra Rejzner, facebook PSŻ Poznań

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *