Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Intensywne przygotowania PLATINUM MOTORU Lublin w Zakopanem – Klucz do sezonu 2024

MOTORU Lublin
Fot. Platinum Motor Lublin

Autor: Redakcja

Intensywne przygotowania PLATINUM MOTORU Lublin w Zakopanem – Klucz do sezonu 2024

Mistrzowie PGE Ekstraligi nie zwalniają tempa, a kadra U24 PLATINUM MOTORU Lublin kontynuuje intensywne przygotowania do sezonu 2024. Ostatnie zgrupowanie w Zakopanem stanowiło istotny etap ich treningów. Maciej Kuciapa, trener zespołu, podzielił się spojrzeniem na obecny okres przygotowawczy.

Na zgrupowaniu, które obejmowało nie tylko młodzieżowców, ale również kadrę U24, skoncentrowano się na przygotowaniach do startów w zawodach klasy 250cc, DMPJ oraz U24. Kuciapa zaznacza, że wyjazd do Zakopanego jest kolejnym krokiem w procesie, który rozpoczął się już w połowie listopada ubiegłego roku.

„Na obozie pracujemy z kadrą młodzieżową, która w nadchodzącym sezonie będzie rywalizować w różnych kategoriach. Wyjazd do Zakopanego traktujemy jako dalszą część przygotowań, które rozpoczęliśmy już w połowie listopada.” – powiedział Kuciapa dla ekstraliga.pl

Treningi rozpoczynają się wcześnie rano, o godzinie 7:00, wspólnym śniadaniem. Następnie uczestnicy wyruszają na skutery, najdłuższy trening dnia, trwający około trzech lub czterech godzin w górach pod okiem przewodnika. Po powrocie czeka ich obiad i kolejne zajęcia – trening w sali hipoksyjnej lub ogólnorozwojowy na sali gimnastycznej. Po treningu następuje czas na regenerację biologiczną i kolację, a dzień kończy się zajęciami z psychologami.

Kuciapa podkreśla, że atmosfera na wyjeździe jest znacząca dla integracji zespołu. –„Mam nadzieję, że ta dobra atmosfera przeniesie się na sezon, współpracę na zawodach i, oczywiście, przyniesie pozytywne wyniki” – dodał.

Artykuł kończy się optymistycznym spojrzeniem na nadchodzący sezon, kładąc nacisk na zaangażowanie zespołu w intensywne przygotowania. -„Integracja, współpraca i ciężka praca podczas obozu w Zakopanem to kluczowe elementy, które mają przyczynić się do sukcesów PLATINUM MOTORU Lublin w sezonie 2024” – podsumowuje Kuciapa.

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch
20230917 DSC06604 1
Fot. Kazimierz Kożuch

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *