Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Przepisy mogą zaważyć na skompletowaniu składu przez drugoligowca

Polonia Piła
Fot. Roman Biliński

Autor: Jan Kamiński

Przepisy mogą zaważyć na skompletowaniu składu przez drugoligowca

Drużyna Enea Polonii Piła na sezon 2024 klaruje się już od samego końca ubiegłych rozgrywek, poza nowym menadżerem wiadomo już, że w klubie pozostanie dwóch zawodników, którzy przez ostatni rok reprezentowali barwy pilan. Pomimo kilku nowych transferów mają jednak chęć na sprowadzenie jeszcze jednego elementu, który miałby uzupełnić skład. Na drodze mogą jednak stanąć ewentualne zmiany w przepisach dotyczących juniorów.

Ubiegłe rozgrywki ekipa z Piły zakończyła na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli i zdecydowanie nie mają w planach powtórzyć tego w następnym sezonie. Ma w tym pomóc nowy menadżer, jakim został Duńczyk, Hans Nielsen. Do klubu sprowadzeni mają zostać Adam Ellis, Wiktor Trofimow, Jonas Jeppesen i Norbert Kościuch. W klubie mają ponadto zostać Dan Gilkes oraz Jonas Knudsen. Kolejnym elementem ma być brat tego ostatniego, Jesper.

Klub zabiega o transfer młodego zawodnika, 19-letni Duńczyk w minionych rozgrywkach uzyskał średnią 1.194 i momentami stanowił ważną rolę w meczach Startu Gniezno. Rzecznik prasowy gnieźnian informuje, że wszystko nie jest jeszcze przesądzone. Spowodowane jest to informacjami o zmianach regulaminowych, według których na niższych szczeblach rozgrywkowych parę juniorów będą mogli stworzyć jedynie Polacy. Wszystko stoi więc pod znakiem zapytania i na oficjalne informacje przyjdzie jeszcze zaczekać.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *