Przejdź do treści
Aktualności/Liga Duńska

Nie tylko w Polsce kompletują składy. Zestawienia duńskich drużyn nabierają kształtów

Składy
Fot. LPL-Foto

Autor: Jakub Bielak

Nie tylko w Polsce kompletują składy. Zestawienia duńskich drużyn nabierają kształtów

Niedawno zakończyliśmy sezon żużlowy 2023. Co prawda w planach są jeszcze pojedyncze turnieje towarzyskie w Polsce i zagranicą, ale ligowe rozgrywki są już zakończone. Trwa kolejna rywalizacja – tym razem na rynku transferowym. Dużo możecie przeczytać o polskich ligach, ale również w Danii kompletują składy.

Aktualizację stanu osobowego drużyn wrzucił na swoje media społecznościowe oficjalny profil duńskiej SpeedwayLigaen. Można zauważyć, że kluby są na zupełnie różnym etapie podpisywania kontraktów na przyszły rok.

Najwięcej zawodników jest już dogadanych w drużynie Holsted Tigers. Jest ich aż sześciu. Przypomnijmy, że w duńskiej lidze rywalizuje się w pięcioosobowych zespołach, także nie każdy ma w tym zespole zagwarantowane miejsce w składzie. Wśród zawodników „Tygrysów” jest Wiktor Lampart – jedyny jak na razie potwierdzony do startów w przyszłym sezonie SpeedwayLigaen Polak.

Czterech zawodników zakontraktowanych jest już w Sonderjylland Elite Speedway. Są to sami duńscy żużlowcy. Dwóch liderów w postaci Madsa Hansena oraz Andersa Thomsena, a także dwóch zawodników z drugiego szeregu – Jesper Knudsen oraz Sam Jensen. Część nazwisk na sezon 2024 ogłosiły również trzy inne kluby: Team Fjelsted, Region Varde Elitesport oraz Esbjerg Vikings. Szczegółową rozpiskę znajdziecie poniżej.

Na ten moment, jak poinformowała sama SpeedwayLigaen, Slangerup Speedway oraz GSK Liga jeszcze nie ogłosiły żadnych zawodników na przyszły rok.

Holsted Tigers

NrNazwisko
1Rasmus Jensen
2Bastian Pedersen
3Rene Bach
4Jacob Thorssell
5Wiktor Lampart
6Timo Lahti

Sonderjylland Elite Speedway

NrNazwisko
1Mads Hansen
2Anders Thomsen
3Jesper Knudsen
4Sam Jensen

Team Fjelsted

NrNazwisko
1Frederik Jakobsen
2Benjamin Basso
3Rasmus Pedersen

Region Varde Elitesport

NrNazwisko
1Nicolai Klindt
2Adam Ellis
3Nicolai Heiselberg

Esbjerg Vikings

NrNazwisko
1Emil Breum
2Matias Nielsen
3Niklas Aaagaard

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *